Douszne słuchawki Bluetooth

Douszne słuchawki Bluetooth

Douszna słuchawka Bluetooth to świetne rozwiązanie dla kierowców
Douszna słuchawka Bluetooth to świetne rozwiązanie dla kierowców
Źródło zdjęć: © istockphoto.com/Anetlanda
Tomasz Karkuć
17.10.2017 06:43, aktualizacja: 09.03.2022 10:53

Jak uniknąć mandatu za rozmowę telefoniczną podczas kierowania samochodem? Wystarczy zaopatrzyć się w douszną słuchawkę Bluetooth, dzięki której nie trzeba trzymać telefonu w dłoni. Taka bezprzewodowa słuchawka z mikrofonem świetnie sprawdzi się też na zakupach czy w biurze. Sprawdźmy, co wyróżnia najlepsze douszne słuchawki Bluetooth.

Technologia Bluetooth w słuchawkach dousznych

Wybór odpowiedniej dousznej słuchawki Bluetooth na szczęście nie wymaga wielkiego namysłu, bo te urządzenia nie mają miliona parametrów. Ale jak sama nazwa wskazuje, sparowanie dousznej słuchawki Bluetooth z telefonem odbywa się bezprzewodowo, dlatego warto poświęcić trochę uwagi rodzajom tej technologii.

Standard Bluetooth jest bowiem ciągle udoskonalany, a o stopniu jego zaawansowania informuje kombinacja cyfr (np. Bluetooth 4.1). Generalnie im nowszy standard Bluetooth obsługuje dany model słuchawki dousznej (wyższe cyfry w nazwie), tym lepiej. Zwykle oznacza to szybszy przesył danych pomiędzy dokanałową słuchawką Bluetooth i telefonem, a także mniejsze zużycie energii.

Ta douszna słuchawka działa w zaawansowanej technologii bezprzewodowej:

Douszne słuchawki Bluetooth – na co zwrócić uwagę?

W bezprzewodowych słuchawkach dousznych liczy się też oczywiście jakość dźwięku. Problem w tym, że producenci rzadko informują o związanych z nią parametrach słuchawek. Warto jednak sprawdzać, który model dousznej słuchawki Bluetooth posiada funkcję redukcji szumów, mocno ułatwiającą zrozumienie osoby "po drugiej stronie telefonu".

Znaleźliśmy model dousznej słuchawki Bluetooth, która gwarantuje czysty dźwięk:

Nie mniej istotne jest to, czy słuchawka Bluetooth okaże się wygodna. Zwykle wychodzi to dopiero po paru godzinach użytkowania, ale da się ograniczyć ryzyko nietrafionego zakupu. Jak? Wystarczy sprawdzić, czy konkretna słuchawka Bluetooth ma uchwyt z regulacją, który umożliwi dopasowanie jej do wielkości i kształtu ucha.

Gorąco polecamy wam tę komfortową słuchawkę Bluetooth:

Cechą, która może mieć dla was znaczenie, jest zasięg dousznej słuchawki z mikrofonem. Wszystko zależy od tego, czy trzymacie telefon zawsze w pobliżu bezprzewodowej słuchawki dokanałowej, czy oddalacie się z nią, chodząc po domu lub biurze. W tym drugim przypadku warto zaopatrzyć się w produkt, który będzie działać w odległości przynajmniej 10 metrów od waszej komórki.

Ten model pozwoli wam oddalić się od telefonu:

Co ciekawe niektóre douszne słuchawki Bluetooth mogą obsługiwać nie jeden, a dwa telefony jednocześnie! To idealne gadżety dla osób, które na co dzień korzystają i z telefonu prywatnego, i służbowego. Douszne słuchawki Bluetooth na 2 telefony nie wymagają uciążliwego przełączania się z jednego urządzenia na drugie.

Ze wszystkich słuchawek Bluetooth na 2 telefony wybralibyśmy tę:

Najprostsze modele bezprzewodowych słuchawek dousznych służą praktycznie tylko do prowadzenia rozmów i słuchania muzyki, co pewnie nie wszystkim się podoba. Na szczęście są też bardziej zaawansowane słuchawki Bluetooth, które są o wiele lepiej zintegrowane ze smartfonem i posiadają takie funkcje, jak wybieranie numerów czy alarm głosowy.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)