DroneSentry-X z dachu samochodu rozwiąże problem podejrzanych dronów

DroneSentry-X z dachu samochodu rozwiąże problem podejrzanych dronów

DroneSentry-X z dachu samochodu rozwiąże problem podejrzanych dronów
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Klaudia Stawska-Magdziak
16.11.2019 12:57, aktualizacja: 09.03.2022 08:50

DroneSentry-X to kolejny zaskakujący projekt DroneShield, którego celem będzie walka z podejrzanymi dronami. Tym razem rozwiązanie będzie jeszcze bardziej uniwersalne od poprzednich propozycji producenta.

DroneShield już w połowie roku zaproponowała rozwiązanie walki z niechcianymi dronami. Wtedy były to pistolety DroneGun MkIII, który był w stanie zestrzelić dron z odległości do 500 metrów. Tym razem jednak firma zdecydowała się uzupełnić swoje portfolio o sprzęt dający o wiele więcej możliwości.

Zasada działania DroneSentry-X jest bardzo podobna do "pistoletu na drony", jednak nie angażuje aż tak użytkownika. To 10-kilogramowy sprzęt, który może być zamontowany na dachu samochodów. W tym celu wystarczy przymocnować go do standardowego bagażnika dachowego.

DroneSentry-X jest w stanie wykryć zbliżające się drony z odległości ok. 2 kilometrów, jednak będzie w stanie zakłócić on komunikacyjne możliwości dronów dopiero z odległości 300 metrów, wykorzystując w tym celu specjalnie dopasowane fale radiowe.

Zobacz też: Polujące humbaki. Niesamowite nagranie z drona

Dzięki opracowanej technologii uważa się, że DroneSentry-X będzie w stanie służyć, jako wysunięte posterunki obronne. Charakteryzuje go duża odporność na warunki atmosferyczne, wstrząsy i promieniowanie UV. I chociaż mógłby mieć zastosowania militarne, to nie może być sprzedawany legalnie na terenie USA.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)