Drony DJI Mavic Pro i Inspire 2. Relacja z premiery i wywiad z przedstawicielem DJI

Drony DJI Mavic Pro i Inspire 2. Relacja z premiery i wywiad z przedstawicielem DJI

Drony DJI Mavic Pro i Inspire 2. Relacja z premiery i wywiad z przedstawicielem DJI
Łukasz Skałba
22.11.2016 20:46, aktualizacja: 24.11.2016 13:37

W niedzielę odbyła się polska premiera drona DJI Mavic Pro. Producent zaskoczył jednak wszystkich, prezentując od razu model przeznaczony dla profesjonalistów - DJI Inspire 2.

Rozmowa z Danielem Schusterem - przedstawicielem DJI Europe

Co wyróżnia Mavica Pro?

Pierwszą rzeczą, która przychodzi mi do głowy i która czyni Mavica Pro unikalnym, jest jego rozmiar i składana konstrukcja. Zaprojektowaliśmy Mavica Pro tak, aby był bardzo potężną, ale równocześnie małą platformą. Więc można go złożyć i spakować do dowolnej torby - zarówno naramiennej, jak i do plecaka, a nawet do dużej kieszeni.

Mimo, że jest on bardzo mały, zaimplementowaliśmy do niego wszystkie najbardziej inteligentne systemy wspomagające lot. Mamy więc system wizyjny, który powoduje, że lot jest bezpieczny i niezawodny. Zapewnia on także, że dron ominie każdy rodzaj przeszkody na swojej drodze.

Wbudowaliśmy także kamerę 4K, 12 Mpix. Dodatkowo, jest ona stabilizowana 3-osiowym systemem stabilizacji. Czas lotu wynoszący aż 27 minut jest bardzo długi, jak na tak małego drona.

Idąc dalej, myślę, że Mavic Pro zamienia zaawansowaną technologię i złożoność tej technologii, w prostotę. DJI stworzył pierwszego drona, którego może obsługiwać każdy. Niezależnie od tego czy jesteś podróżnikiem, producentem czy tylko hobbystycznym fotografem, możesz używać Mavica gdziekolwiek jesteś.

Jaka będzie przyszłość dronów?

Myślę, że to co zobaczyliśmy, i to co wyprodukował DJI jest tak naprawdę wkładaniem skomplikowanych technologii do prostych w obsłudze urządzeń. Uważam, że coraz więcej ludzi i korporacji zauważy pełny potencjał dronów - niezależnie czy mówimy o rolnictwie, mapowaniu, projektowaniu infrastruktury czy produkcji filmowej. Tak więc myślę, że coraz więcej ludzi będzie używało dronów.

Obraz

I oczywiście zakładam, że nastąpi automatyzacja określonych czynności. Dzięki Mavicowi Pro zobaczyliśmy. że już teraz wiele czynności jest zautomatyzowanych. Weźmy na przykład funkcję Active Track, która umożliwia automatyczne śledzenie poruszającego się obiektu. Pokazuje ona, że ta technologia jest bardzo mocno zautomatyzowana. Więc wydaje mi się, że automatyzacja będzie bardzo istotna.

I w końcu, wydaje mi się, że technologia stanie się jeszcze bardziej kompaktowa.

Możemy więc powiedzieć, że firma DJI przypomina firmę Apple?

Z pewnością tak. Przede wszystkim jednak, DJI to DJI. I musimy podkreślać to, że DJI jest światowym liderem jeśli chodzi o drony konsumenckie. Przekraczamy również granice jeśli chodzi o profesjonalne użycie dronów i na całym świecie oferujemy nasze rozwiązania bardzo dużym klientom przemysłowym - koncerny kolejowe, energetyczne, ubezpieczeniowe…

Tak więc DJI reprezentuje najlepsze rozwiązania dronowe zarówno dla rynku konsumenckiego jak i profesjonalnego. Z pewnością jesteśmy liderami rynku i bierzemy pełną odpowiedzialność za tworzenie najlepszych technologii.

Dziękuję bardzo za rozmowę.

Dziękuję.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)