Drony policyjne pod Warszawą. Uchwycą każde wykroczenie na drodze

Drony policyjne pod Warszawą. Uchwycą każde wykroczenie na drodze
Arkadiusz Stando

13.05.2021 18:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ukrywanie się za banerami reklamowymi to już przeszłość. Policjanci wykorzystują najnowsze technologie, aby monitorować ruch drogowy.

W podwarszawskim Pruszkowie, funkcjonariusze policji wykorzystują dron do obserwacji ruchu drogowego. To urządzenie rejestruje wykroczenia kierowców, a ci nawet nie są świadomi, że wkrótce przyjdzie im zapłacić mandat. To jak latający fotoradar.

Jak podaje serwis wpr24.pl, jesienią 2020 roku Komenda Powiatowa Policji w Pruszkowie otrzymała dron w ramach projektu "Dostosowanie zasobów sprzętowych służących poprawie bezpieczeństwa ruchu drogowego do dynamicznego rozwoju sieci TEN-T" realizowanego z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

"We wtorek 11 maja funkcjonariusze używali drona na drodze 719 w Piastowie. Podczas kilkudziesięciu minut pracy dron zarejestrował kilka wykroczeń nie stosowania się kierujących do sygnalizacji świetlnej" – mówiła kom. Karolina Kańka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie w rozmowie z wpr24.pl.

Podobne urządzenia będą służyć w całej Polsce

Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy o podobnym przedsięwzięciu na Śląsku. Policjanci pochwalili się sukcesami nowego drona, który zwiększa bezpieczeństwo kierowców na drogach.

6 maja z okazji Europejskiego Dnia Bezpieczeństwa ruchu Drogowego policjanci z będzińskiej drogówki wspólnie z mundurowymi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz policjantów z Komisariatu Autostradowego w Gliwicach zaprezentowali możliwości policyjnego drona DJI Matrice 200.

"Sprzęt ten pozwoli policjantom monitorować odcinki dróg w miejscach, gdzie trudno wykorzystać radiowóz. To dzięki niemu nawet z powietrza stróże prawa będą mogli ujawniać wszelkie wykroczenia i niebezpieczne zachowania na drogach" - poinformowano w komunikacie policji.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)