Duże telewizory bez funkcji Smart TV

Duże telewizory świetnie sprawdzają się jako element kina domowego
Duże telewizory świetnie sprawdzają się jako element kina domowego
Źródło zdjęć: © istockphoto.com/shippee
Tomasz Karkuć

30.08.2017 07:50, aktual.: 09.03.2022 10:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli szukacie telewizora z ekranem o przekątnej 48, 50, 55 lub 65 cali, to znaczy, że potrzebujecie naprawdę dużego sprzętu. Na szczęście ceny dużych telewizorów wcale nie muszą być proporcjonalne do rozmiarów tych urządzeń – pod warunkiem, że sięgniecie po modele bez funkcji Smart TV. Nie wierzycie? Sprawdźcie telewizory z dużą przekątną, które znaleźliśmy w sklepach.

Duży telewizor, czyli jaki? Wymiary telewizora poznacie po jego przekątnej ekranu, której wartość jest zazwyczaj podawana w calach (1 cal to 2,54 centymetra). Oczywiście nie jest łatwo stwierdzić, ile najmniej powinna wynosić przekątna matrycy telewizora, by móc uznać go za duże urządzenie.

Dla niektórych osób duże telewizory to modele o 75-calowej przekątnej ekranu, a nawet większej. To już jednak prawdziwe olbrzymy, a cena tak ogromnych telewizorów wynosi co najmniej kilkanaście tysięcy zł. Dla nas duże telewizory to takie, których przekątna ma więcej niż 46 cali długości – zresztą niektóre sklepy również tak klasyfikują te sprzęty.

Szukacie naprawdę dużego telewizora? W takim razie sprawdźcie ten model:

Duże telewizory Full HD

Jaki duży telewizor wybrać? W nazwach wielu modeli dużych telewizorów zetkniecie się z pojęciem Full HD. Full HD to określenie rozdzielczości telewizora, która wynosi 1920 x 1080 pikseli. Duże telewizory Full HD to nie jest najwyższa półka, ale ich obraz i tak jest bardzo zadowalający i pozwala np. na efektywne korzystanie z odtwarzaczy Blu-Ray, które umożliwiają oglądanie filmów w wysokiej jakości. Poza tym rozdzielczość Full HD jest w tym momencie najbardziej sprawdzona i powszechna, dzięki czemu ceny dużych telewizorów Full HD są naprawdę korzystne.

Nie wierzycie? Ten duży telewizor Full HD trudno wam będzie dostać w bardziej promocyjnej cenie:

Duże telewizory 4K UHD

Jeśli natomiast chcecie kupić duży telewizor z najwyższą rozdzielczością, wybierzcie urządzenie z technologią 4K. Co to jest telewizor z 4K? Taki telewizor ma rozdzielczość obrazu wynoszącą 3840 x 2160 pikseli, co jest w tym momencie najlepszym możliwym parametrem. Pamiętajcie, że UHD, czyli Ultra HD, to praktycznie to samo co 4K – te nazwy w odniesieniu do telewizorów występują obok siebie lub zamiennie.

Chcecie kupić wielki telewizor 4K UHD? Ten model to naprawdę dobra okazja:

Zakup dużego telewizora z technologią 4K UHD niesie ze sobą jeden problem. Mimo że tak wysoka rozdzielczość telewizora gwarantuje najlepszy obraz, to mało które filmy i seriale są do niej dostosowane. Innymi słowy – nawet jeśli kupicie fantastyczny, 65-calowy telewizor Ultra HD, w wielu przypadkach nie wykorzystacie pełni jego możliwości. Na szczęście powoli się to zmienia i coraz więcej filmów oraz seriali da się oglądać w najwyższej rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli.

Duże telewizory LED

O tym, że dany telewizor z dużym ekranem jest wart zakupu, nie decyduje rzecz jasna sama rozdzielczość. Równie ważny jest rodzaj podświetlenia telewizora. Nieważne, czy wasz telewizor ma być duży, mały czy średni – teraz dominują modele z diodami LED. Powód? Duże telewizory LED charakteryzują się świetnym stosunkiem jakości do ceny.

Nie wiecie, jaki duży telewizor LED wybrać? Ten model okaże się zakupem na długie lata:

Powszechnie telewizory LED z dużą przekątną uchodzą za lepsze od dużych telewizorów LCD, lecz słabsze od dużych telewizorów OLED. Jednak ceny telewizorów OLED są tak wysokie, że lepiej postawić na telewizor z dużą przekątną ekranu i diodami LED rozmieszczonymi w każdym miejscu wyświetlacza (tzw. Full LED), zamiast tylko przy jego brzegach (Edge LED), co mocno podniesie jakość obrazu.

Liczy się dla was przede wszystkim dobry obraz? Ten duży telewizor was zachwyci:

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)