DVB‑T? Ale my nawet tego nie chcemy!
Pojawiają się plotki o DVB-T w 3D, rozstrzygają się losy naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce, a odbiorcy? Okazuje się, że oni mają to tak naprawdę gdzieś.
Pojawiają się plotki o DVB-T w 3D, rozstrzygają się losy naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce, a odbiorcy? Okazuje się, że oni mają to tak naprawdę gdzieś.
Według badania przeprowadzonego przez On Board PR Ecco Network i PBS DGA 44% społeczeństwa deklaruje, że nie ma zamiaru przechodzić z sygnału analogowego na cyfrowy. Widać jak rewelacyjnie działa państwowy proces informowania obywateli o cyfryzacji. W roku 2013 prawie połowa kraju może mieć niemiłą niespodziankę, gdy dowie się, że przejście na "cyfrę" to dla wielu z nich nie wybór, ale konieczność.
[cytat]Badania wykazały, że 34% respondentów odbiera już telewizję cyfrową (tylko 1/3 społeczeństwa zdecydowała się na zakup pakietu telewizji cyfrowej), 19% ma w planach przejście na DVB-T, a 3% ciągle się zastanawia - czytamy w SatKurierze. Jedynie 3% społeczeństwa zamierza w ciągu najbliższego kwartału zmienić technologię odbioru, natomiast do końca roku tylko 7%.[/cytat]
Widzami najbardziej chętnymi na przejście w świat cyfrowy są osoby na stanowiskach kierowniczych (20%), uczniowie i studenci (15%) i osoby prowadzące własną działalność (14%). Janusz Sulisz i Paulina Nietrzpiel komentują te wyniki stwierdzeniem, że o wyborze DVB-T decydują w dużej mierze finanse. Trudno się z tym nie zgodzić. Potwierdzają to wyniki dotyczące walorów produktów branych pod uwagę przy zakupie nowego telewizora lub oferty platformy cyfrowej.
[cytat]Według badania dla połowy z nas (50%) najważniejsza jest cena. 34% zwraca uwagę na ofertę programową, 11% na dostępność w miejscu zamieszkania, a jedynie 6% na oferowane przez operatorów rozwiązania technologiczne.[/cytat]
Tym bardziej wydaje się istotne by Polacy wreszcie usłyszeli konkrety dotyczące dofinansowań na tunery DVB-T. A mówiąc "usłyszeli" mam na myśli głośną i widoczną wszędzie, ogólnopolską kampanię, a nie kilka wzmianek w sieci.
Źródło: Fot. Repat Wikimedia • SatKurier