DVB‑T w Polsce dopiero w 2015?

Wpis gościnny z blogu Multi-blog.pl.

DVB-T w plecaku
DVB-T w plecaku
Blomedia poleca

W 2012 roku 24 z 27 państw Unii Europejskiej przejdzie na sygnał cyfrowy. Firma KPMG nie wierzy jednak, że jednym z nich będzie Polska. Podobno wyłączenie analogowych nadajników może przedłużyć się aż do 2015 roku!

Wpis gościnny z blogu Multi-blog.pl.

W 2012 roku 24 z 27 państw Unii Europejskiej przejdzie na sygnał cyfrowy. Firma KPMG nie wierzy jednak, że jednym z nich będzie Polska. Podobno wyłączenie analogowych nadajników może przedłużyć się aż do 2015 roku!

[cytat]Tylko uruchomienie kilka miesięcy temu dwóch multipleksów mających na celu odtworzenie w wersji cyfrowej oferty analogowej - czyli dostępu do wybranych programów nadawanych przez TVP, Polsat, TVN i TV Puls - odbyło się z prawie rocznym opóźnieniem. Ponadto wciąż wymaga zakończenia proces wyboru operatora tzw. pierwszego multipleksu, bez czego niejasny jest ostateczny sposób i termin wyłączenia emisji analogowych, a więc i pełne uruchomienie emisji cyfrowej[/cytat]

  • mówi Jerzy Kalinowski z KPMG.

W serwisie Onet czytamy, że opóźnienie może mieć też swój pozytywny wymiar. Gdy cyfryzacja wreszcie nastąpi, będzie oparta na kodowaniu MPEG-4, a nie MPEG-2. To technologia bardziej przyszłościowa. Od siebie dodam jeszcze plus, jakim jest czas. Mamy go więcej, a więc i więcej możliwości kupna dekodera.

Sęk w tym, że to wszystko to dorabianie dobrej miny do złej gry naszych polityków. Polak to zaradny człek. Da sobie spokojnie radę z przejściem z analoga na cyfrę. Potrzebuje tylko silnego bodźca. A najsilniejszym byłoby po prostu wyłączenie telewizji analogowej i zastąpienie jej cyfrową.

Rozumiem, że to wymaga czasu, ale jeśli przypuszczenia KPMG się sprawdzą, to będzie śmiech na sali. Rok 2015? Przecież w 2012 jest koniec świata :)

Źródło: Multi-Blog.pl

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.