DVB‑T w zasięgu prawie połowy narodu

Sam zasięg drugiego multipleksu DVB-T nie jest oczywiście równoznaczny z liczbą ludzi korzystających z naziemnej telewizji cyfrowej, ale prawie 40-procentowe pokrycie kraju cieszy.

DVB-T w zasięgu prawie połowy narodu
Szymon Adamus

23.12.2010 09:00

Sam zasięg drugiego multipleksu DVB-T nie jest oczywiście równoznaczny z liczbą ludzi korzystających z naziemnej telewizji cyfrowej, ale prawie 40-procentowe pokrycie kraju cieszy.

[cytat]Co trzeci Polak będzie mógł w święta oglądać programy Polsat, TVN, TV 4, TV Puls oraz TVN7 za darmo i w cyfrowej jakości. W ramach realizacji umowy operatora mux 2 z nadawcami prywatnymi EmiTel jest zobowiązany do końca bieżącego roku uruchomić kolejne siedem nadajników (etap drugi).[/cytat]

Tak o sprawie pisze Anita Dąbek z Sat Kuriera. Przypomina też o nadajnikach mux2, o których już pisałem w tym tygodniu.

  • RTCN Gdańsk/Chwaszczyno (k. 35-586 MHz, 100 kW)
  • RTCN Płock/Rachocin (k. 57, 762 MHz, 100 kW)
  • RTCN Siedlce/Łosice (k. 43-650 MHz, 50 kW)
  • RTCN Szczecin/Kołowo (k. 34-578 MHz, 100 kW)
  • RTCN Piła/Rusinowo (k. 43-650 MHz, 100 kW)
  • RTCN Rzeszów/Sucha Góra (k. 61-794 MHz, 10 kW)
  • RTCN Wisła/G. Skrzyczne (k. 38-610 MHz, 1,25 kW).

Drugi etap, zobrazowany na mapce na początku wpisu, ma zakończyć się 31 grudnia. Kolejny, trzeci etap potrwa do 30 kwietnia 2011 roku. Według planu ma on objąć 46% populacji Polski.

Dokładną rozpiskę poszczególnych etapów wraz z mapami pokrycia kraju znajdziecie na stronie Emitela.

O planach cyfryzacji do sylwestra 2010 już pisaliśmy.

Źródło: Emitel

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.