Dziwne, ale prawdziwe: wypchane myszy u rzeźnika

Czasami "sztuka" przybiera dziwne formy. W tym przypadku dioramy zawierającej 2 prawdziwe wypchane myszy w sklepie rzeźnika. Co by nie mówić o pomyśle to wykonanie jest rewelacyjne, cena niestety już nie.

Dziwne, ale prawdziwe: wypchane myszy-rzeźnicy
Dziwne, ale prawdziwe: wypchane myszy-rzeźnicy
Marek Maruszczak

Czasami "sztuka" przybiera dziwne formy. W tym przypadku dioramy zawierającej 2 prawdziwe wypchane myszy w sklepie rzeźnika. Co by nie mówić o pomyśle to wykonanie jest rewelacyjne, cena niestety już nie.

Dokładnie, są sklepy sprzedające takie rzeczy. Za zestaw trzeba zapłacić 975 USD.

W zamian otrzymamy 2 myszy – rzeźnika i klientkę. Ta druga jest ubrana w ręcznie wykonaną sukienkę i kapelusz wykończony prawdziwym piórem. Rzeźnik realizuje stereotyp, zakrwawiony fartuch i tasak w ręce.

Dodatkowo na dioramie znajdziemy takie „smaczki” jak porcelanowy zlew, czy wiszące sztuki mięsa. Muszę przyznać, że odetchnąłem z ulgą, kiedy po dokładniejszych oględzinach zdjęcia okazało się, że głowa wisząca na ścianie należała do świni…

Wymiary dioramy to 53cm na 48cm i 26,5 cm „głębokości”.

Jeżeli dzieło ma być czegoś metaforą to musicie sami do tego dojść, ja wolę się nad tym  zbyt długo nie zastanawiać.[block position="inside"]3909[/block]

Źródło: nerdapproved

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.