Ekoblogia: Elektrownia w butach

cellphone-charger
cellphone-charger
Blomedia poleca

25.07.2009 16:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli uprawiasz jogging, powinno Cię zainteresować urządzenie, które możesz włożyć do butów magazynować w nim “wybieganą” energię.

Jeśli uprawiasz jogging, powinno Cię zainteresować urządzenie, które możesz włożyć do butów magazynować w nim “wybieganą” energię.

Gadżet nazywa się Cargador De Cellular; zaprojektowała go Lola Mensa. Tajemnica działania gadżetu tkwi w przekształceniu energii kinetycznej wytworzonej podczas biegania w energię elektryczną. Ta ostatnia jest magazynowana w niewielkich akumulatorach wewnątrz urządzenia.

Po skończonej sesji ładowania, wyciąga się urządzenie z buta, a wytworzony prąd wykorzystuje do ładowania złaknionych energii gadżetów typu komórki, laptopy, itp.

Przed następnym joggingiem trzeba znów urządzenie umieścić w butach i pobiec po energię. Żadna filozofia, prawda? A ile pożytku, w dodatku podwójnego: podczas biegania wytwarzany jest nie tylko prąd w butach, ale i pozytywna energia w całym ciele.

Coś mi się wydaje, że jeśli Cargador De Cellular trafi do sprzedaży, popularność joggingu gwałtownie wzrośnie. Może niekoniecznie dlatego, że ludzie masowo poznają się na dobrodziejstwie aktywności fizycznej, ale raczej dlatego, że bieganie po prąd stanie się cool; i tanie ;-).

(Chylę czoła przed pomysłowością projektantki - przedstawiła światu genialnie prosty i szalenie użyteczny gadżet.)

Źródło: Ekoblogia

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)