Ekologiczny grill, który nie śmierdzi i nie dymi. GoSun Fusion – piekarnik zasilany słońcem

Wraz z nadejściem lata ziemie pomiędzy Bugiem i Odrą spowija swąd polanego tłuszczem węgla drzewnego i nadpalonej karkówki. Jak poradzić sobie z tym problemem? Jednym z rozwiązań jest GoSun – nowoczesny, plenerowy piekarnik zasilany słońcem.

Piekarnik GoSun Fusion
Piekarnik GoSun Fusion
Źródło zdjęć: © Fot. GoSun
Łukasz Michalik

06.07.2018 | aktual.: 09.03.2022 09:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jaki jest ulubiony letni sport Polaków? W czołówce dyscyplin, w których wytrwale dążymy do perfekcji, znajduje się bez wątpienia grillowanie. Od majówki do późnej jesieni skrawki osiedlowych parkingów, okolice bulwarów czy nawet – o zgrozo! – balkony stają się areną kulinarnych zmagań, w których główną rolę odrywa rozżarzony węgiel drzewny i skwierczące mięsiwo.

Problem w tym, że grille – zwłaszcza gdy z jakiegoś powodu uczestniczymy w nich jedynie biernie – nie należą do najprzyjemniejszych obiektów w okolicy. Zapachy, może i miłe, potrafią doprowadzać niektórych do szewskiej pasji, podobnie jak dym i swąd źle rozpalonego węgla drzewnego. Na szczęście istnieje alternatywa – czysty, oszczędny w rozsiewaniu zapachów, ekologiczny piekarnik zasilany energią słoneczną.

GoSun Fusion
GoSun Fusion

Piekarnik na słońce

Urządzenie o nazwie GoSun to efekt udanej kampanii na Kickstarterze. Twórcy tego sprzętu postanowili połączyć przyjemność plenerowego pieczenia z nowoczesnymi rozwiązaniami, dzięki którym nasza biesiada nie przyprawi o ślinotok połowy okolicy, a drugiej połowie oszczędzi złorzeczenia na rozsiewane przez nas zapachy. Co więcej – po kilku latach doskonalenia konstrukcji – zaprezentowali światu znacznie udoskonalony model GoSun Fusion.

Wynalazek przypomina metalową rurę, do której wpychamy rynienkę wypełnioną ulubionymi smakołykami. Zasada działania jest prosta: słońce świeci, rura się nagrzewa, w środku robi się nieznośnie gorąco i… Zdaniem producenta temperatura jest na tyle wysoka, by przyrządzać potrawy jak w zwykłym piekarniku.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/5]

Magazyn energii zawsze pod ręką

To jednak nie koniec magii tego sprzętu. Projektanci nowoczesnego grilla postanowili bowiem uniezależnić się od kaprysów pogody i wzbogacili urządzenie o elektryczne grzałki, które w razie potrzeby zastąpią nam - a raczej zawartości metalowej rury – słońce. Co istotne, piekarnik może być zasilany ładowarką podłączoną do 12V gniazda w samochodzie.

A jeśli z jakiegoś powodu chcemy oszczędzić samochodowy akumulator, możemy skorzystać z dołączanego powerbanku o słusznej pojemności 45 Ah. Na dodatek, gdyby podczas pieczenia słońce postanowiło mimo wszystko zaszczycić nas swoim widokiem, na wyposażeniu znajdują się spore panele słoneczne, którymi podładujemy akumulator piekarnika.

GoSun Fusion
GoSun Fusion

Ile kosztuje grillowanie z klasą?

Piekarnik w najtańszej wersji – bez akumulatora i paneli słonecznych – kosztuje w przedsprzedaży 300 dol. Wraz z dodatkowym wyposażeniem cena wzrasta do 560 dolarów. Czy warto?

Zapewne istnieją tańsze sposoby na podgrzanie kawałka martwego zwierzęcia (sprawdziliśmy - obejrzyjcie nasz test jednorazowych grillów), ale jeśli chcemy robić to z klasą i gadżeciarskim zacięciem, GoSun Fusion wydaje się sprzętem wprost wymarzonym. Tym bardziej, że nie wszystko da się przeliczyć na pieniądze. Zobaczyć, jak sąsiad krztusi się żeberkami na widok naszego najnowszego nabytku – bezcenne.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
energetykafotowoltaikaagd
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (6)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.