Ekran LG - dobry na słoneczne dni

LG zaprezentowało prototypowy ekran LCD, który ma być o wiele lepiej widoczny na zewnątrz - nawet w promieniach słońca.

Ekran LG - dobry na słoneczne dni
Arkadiusz Gabrysiak

LG zaprezentowało prototypowy ekran LCD, który ma być o wiele lepiej widoczny na zewnątrz - nawet w promieniach słońca.

Rozwiązanie skierowane jest na razie głównie do notebooków, jednak kiedy LG zdecyduje się pokazać wersję produkcyjną na pewno ta technologia znajdzie także zastosowanie w telefonach komórkowych czy nawigacjach samochodowych.

Tymczasem prototypem jest 14,1 calowa matryca LCD mieszcząca się właśnie w notebooku. Całość opiera się na prostej zasadzie, która za pewne taka prosta od strony technicznej nie jest. Póki co wiadomo, że ekran może pracować w dwóch trybach. W normalnym stosowanym przy używaniu laptopa wewnątrz pomieszczenia, gdzie ekran podświetlany jest w tradycyjny sposób jak większość dzisiejszych matryc.

Prototypowe rozwiązanie zaczyna się gdy przełączymy na tryb, który używany ma być na dworze. Wtedy zużycie energii przez matrycę spada o 75%, gdyż ekran podświetlany jest wtedy promieniami słonecznymi, które odbijają się od lustrzanej powierzchni znajdującej się tuż za matrycą.

Nowe rozwiązanie powoduje wzrost kontrastu ekranu widzianego w promieniach słońca. Nadal nie jest to dużo, bo tylko 9:1, jednak biorąc pod uwagę, że dzisiejsze matryce notebooków w promieniach słońca mają kontrast na poziomie 2:1 lub 3:1, jest to już jakieś osiągnięcie. Dodatkowym plusem jest mniejsze zużycie energii, a tym samym wydłużenie czasu pracy na baterii.

LG planuje zademonstrować prototypową matrycę na zbliżających się targach CES. Wtedy zapewne zdradzone zostanie więcej szczegółów na temat tego ekranu.

Źródło: Slashgear

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
poradnikinewsrtv

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.