Ekscentryczny reżyser pisze bajkę z internautami
Moda na "ćwierkanie" stale wzrasta. Fenomen ten postanowił także wykorzystać mistrz kina moralnego niepokoju.
Moda na "ćwierkanie" stale wzrasta. Fenomen ten postanowił także wykorzystać mistrz kina moralnego niepokoju.
Na temat sposobów wykorzystania mikroblogów w marketingu i komunikacji biznesowej powstało już mnóstwo poradników. Wciąż przybywa kolejnych. Magiczne 140 znaków i ograniczenie z tym związane uczy przede wszystkim zwięzłości wypowiedzi. Znany na całym świecie twórca takich produkcji, jak Edward Nożycoręki, czy Gnijąca Panna Młoda, postanowił wcielić w życie jeszcze jedną lekcję.
Wykorzystując wspomnianą granicę wypowiedzi, Tim Burton chce wnieść nas na wyżyny kreatywności. W tym celu stworzył projekt o nazwie Cadavre Exquis. Tytuł interaktywnej zabawy to parafraza gry, w której lubowali się surrealiści.
Jej nazwa to Exquisite Corpse (Wyśmienity Truposz). Cała zabawa polega na dopisywaniu fragmentów historii na zwitku papieru. Nazwa ma swoje korzenie prawdopodobnie w jednym z pierwszych zakończeń w historii pomysłu..."wyśmienity truposz powinien napić się nowego wina".
Mamy jednak wiek XXI i nowe płaszczyzny działania. Idąc tym tropem, pan Burton przeniósł zasady gry w świat cyfrowy. Zamiast papieru mamy Twittera, graczem natomiast może zostać każdy z nas. Jak to działa? Twórca zaczął opowiadać historię o Stainboyu, "ćwierkając" pierwsze zdanie.
Następne części można dopisywać, dodając przed swoją propozycją #BurtonStory. Najlepszy tweet dnia zostaje następnie dodany jako ciąg dalszy opowieści. Ciekawym rozwiązaniem na wybór metody oceniania ciągu dalszego jest zastosowanie crowdsourcingu.
Pomysł na wspólną pracę ma być częścią wystawy prac Tima Burtona w Toronto. Jej otwarcie zapowiedziane jest na 26 listopada. Te same prace były wcześniej pokazane w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku (gdzie nota bene pokaz okazał się trzecim najchętniej oglądanym w całej historii muzeum). Pisanie opowieści natomiast ma mieć swój kres 6 grudnia. Kolejne odcinki możemy przeczytać oraz dopisać tutaj.
Źródło: Mashable