Eksrrremalne Toughbooki CF‑19 i CF‑30

Panasonic odświeżył nieco linię swoich mocarnych notebooków i teraz modele CF-19 i CF-30 mają na pokładzie nowe procesory Intel Core 2 Duo. Ale to nie wszystko – tradycyjnie wykonanie, szeroka gama portów i bardzo jasny ekran.

Toughbook CF-19
Toughbook CF-19
Mateusz Gołąb

Panasonic odświeżył nieco linię swoich mocarnych notebooków i teraz modele CF-19 i CF-30 mają na pokładzie nowe procesory Intel Core 2 Duo. Ale to nie wszystko – tradycyjnie wykonanie, szeroka gama portów i bardzo jasny ekran.

I tak, Toughbook CF-19 jest dostępny z procesorem dwurdzeniowym Intel Core 2 Duo U7500 1.06 GHz, a Toughbook CF-30 Intel Core 2 Duo L7500 1.6 GHz. Notebooki mają standardowo 1GB pamięci RAM z możliwością rozszerzenia do 4GB, 80GB dysk twardy. Baterie wystarczają podobno na 7 godzin pracy – MacBook Air może się schować.

Prócz WiFi 802.1 a/b/g notebook może być wyposażony w moduł HSDPA (przesyłanie danych do 3,6 Mbit/s) – kompatybilny z sieciami GSM, GPRS i EDGE. Model CF-30 może być dodatkowo wyposażony w GPS z nowoczesną anteną SIRF oraz europejskim systemem nawigacji satelitarnej EGNOS.

Toughbook CF-30
Toughbook CF-30

O tym, że obudowy wykonane są z super wytrzymałego stopu magnezu wspominać chyba nie trzeba – są to notebooki klasy Full Ruggedized i są zgodne z wojskowym certyfikatem MIL-STD 810F, wytrzymują bez uszkodzenia wstrząsy, uderzenia, duże wahania temperatury, a nawet upadki z wysokości do 90 cm. Dodatkowo dysk twardy jest umieszczony w aluminiowej klatce i zabezpieczony pianką absorbującą uderzenia. Zgodnie z normą IP 54 są również odporne na wodę i pył. A model CF-19 waży zaledwie 2,3 kg. W CF-30 bardzo fajny jest wyświetlacz o przekątnej 13,3 cala i bardzo dużej jasności 1000 candeli.

Panasonic Toughbook CF-19 kosztuje ok. 16 500 zł, a Toughbook CF-30 ok. 20 000 zł.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.