Ekstremalne podkręcanie - AMD Bulldozer bije kolejne rekordy

Udało się przekroczyć kolejną barierę w podkręcaniu procesorów. Najnowsze produkty AMD z serii FX dają się podkręcać do ekstremalnych wartości. Spróbujcie zgadnąć, ile tym razem wynosi nowy rekord.

Ekstremalne podkręcanie - AMD Bulldozer bije kolejne rekordy
Grzegorz Nowak

Udało się przekroczyć kolejną barierę w podkręcaniu procesorów. Najnowsze produkty AMD z serii FX dają się podkręcać do ekstremalnych wartości. Spróbujcie zgadnąć, ile tym razem wynosi nowy rekord.

Jakiś czas temu pokazywałem, jak w brawurowy sposób firma AMD prezentowała możliwości swoich procesorów. Wtedy udało się osiągnąć rekordowy pułap 8,429 GHz, jednak nie trzeba było czekać zbyt długo, żeby i on został pobity. Autorem tego wyczynu jest Andre Yang, który w ciągu ostatnich tygodni bił dwukrotnie rekord podkręcania.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2011/11/capture.png)

Yang w zeszłym tygodniu zdołał wyciągnąć na FX-8150 8,46 GHz, dzięki czemu udało mu się ledwo pokonać wcześniej wyznaczoną przez AMD granicę. Teraz udało mu się podnieść poprzeczkę o kolejne 120 MHz, osiągając 8584,8 MHz. Jak na razie czekamy na potwierdzenie tego rekordu, choć Yang zdążył się nim już pochwalić na forum xtremesystems.com.

W obu wypadkach do podkręcania została wykorzystana płyta główna Crosshair V Formula, za drugim razem Yang użył nieco większego napięcia. Do chłodzenia wykorzystał ciekły azot, więc można sobie tylko wyobrazić, jakie kolejne rekordy zostaną ustanowione z wykorzystaniem ciekłego helu, który ma znacznie niższą temperaturę skraplania. Magiczny próg 9 Ghz jest już prawie na wyciągnięcie ręki.

Źródło: anandtech.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.