Rekord Guinnessa w podkręcaniu procesora AMD! [wideo]

Jaką częstotliwość mogą osiągnąć współczesne procesory? Odpowiedzi na takie pytanie poszukiwali spece od podkręcania współpracujący z firmą AMD. Zobaczcie, ile udało im się wycisnąć z najnowszych produktów.

Rekord Guinnessa w podkręcaniu procesora AMD! [wideo]
Grzegorz Nowak

Jaką częstotliwość mogą osiągnąć współczesne procesory? Odpowiedzi na takie pytanie poszukiwali spece od podkręcania współpracujący z firmą AMD. Zobaczcie, ile udało im się wycisnąć z najnowszych produktów.

Zapewne pamiętacie, że Jacek wspominał o nadchodzących high-endowych procesorach AMD Bulldozer z serii FX. Już wtedy wiedzieliśmy, że zapowiada się naprawdę nieźle, choć na rynkową premierę wciąż trzeba czekać. Być może właśnie z tego powodu firma AMD postanowiła pokazać, na co stać jej nowy sprzęt.

Jakiś czas temu w siedzibie AMD przeprowadzono próbę ekstremalnego podkręcania procesorów. Do tego zadania potrzebna była grupa specjalistów oraz co najmniej kilka metod chłodzenia, które miały uchronić testowane układy od szybkiego stopienia. W skład AMD Team: weszli Sami Maekinen, Brian Mchlachlan, Pete Hardman, Aaron Schradin oraz Simon Solotko. Przy podkręcaniu do 5 GHz użyto bardzo wydajnego chłodzenia powietrzem i cieczą, przy 6 GHz skorzystano z przemiany fazowej, a przy 8 GHz - ciekłego azotu i helu.

Zespół miał do dyspozycji kilka wczesnych modeli procesora AMD FX-8150. Dotychczasowy rekord wynosił 8,309 GHz, ale udało się podnieść poprzeczkę do 8,429 GHz! Do tego zadania wykorzystano tylko dwa z ośmiu rdzeni procesora. Wynik jest naprawdę imponujący - ciekawe, ile będzie trzeba czekać, żeby pokonać barierę 9 GHz.

Maximum Speed | AMD FX Processor Takes Guinness World Record

Oczywiście nikt nie byłby w stanie korzystać na co dzień z takiego procesora, więc próba jest jedynie sztuką dla sztuki. Mimo to pokazuje, że miłośnicy mocnego hardware'u mają na co czekać.

Źródło: hothardware.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.