Elektrownia wodna pojawi się w centrum Paryża

Elektrownia wodna pojawi się w centrum Paryża

Turbina
Turbina
Henryk Tur
05.07.2010 11:00, aktualizacja: 11.03.2022 14:13

W samym centrum Paryża powstanie elektrownia wodna. Wybrano już cztery stanowiska na Sekwanie, gdzie zostaną umieszczone podwodne turbiny.

W samym centrum Paryża powstanie elektrownia wodna. Wybrano już cztery stanowiska na Sekwanie, gdzie zostaną umieszczone podwodne turbiny.

[url=http://gadzetomania.pl/22087,94386]Dziwne drogi recyklingu

[/url]Stolica Francji miewa podobno problemy z brakiem energii, więc jej władze szukają rozwiązania tego problemu. Oprócz elektrowni wodnej mają także powstać na przedmieściach elektrownie biogazowe, ale to temat na inny wpis. Wracając do głównego wątku - eksperymentalna elektrownia wodna to tzw. hydro-mill, czyli system podwodnych turbin, przypominających turbiny wiatrowe. Umieszcza się je na podporach zainstalowanych na dni rzeki, zaś jej prąd obraca łopatkami. Jeśli ktoś zna Paryż, to może zainteresuje go ich rozmieszczenie: Pont du Garigliano, Pont de la Tournelle, Pont Marie i Pont au Change.

Zastępca burmistrza Paryża, Denis Baupin, powiedział portalowi Daily Tech:

Nie wyprawiamy się na Księżyc czy do gwiazd z tą techniką, ale jej wartość edukacyjna jest nieoceniona. Podobnie jak Velib, system wolnej komunikacji rowerowej w Paryżu, nauczył Paryżan posługiwania się rowerem, tak te źródła energii odnawialnej nauczą ich oszczędniejszego gospodarowania energią

[url=http://gadzetomania.pl/22089,pluca-miasta-wiezowiec-porosniety-algami]Drapacz chmur porośnięty algami

[/url]Projekt ma jednak krytyków, twierdzących, że elektrownia da niewiele energii i nijak nie wpłynie na "edukację" mieszkańców miasta. Władze Paryża jednak niewiele sobie z tego robią i już rozesłano zapytania ofertowe do firm energetycznych działających na terenie Francji. Zwycięzca przetargu ma być wyłoniony w styczniu 2011, a jeśli wszystko pójdzie dobrze, elektrownia na Sekwanie zacznie działać pod koniec tego samego roku.

NA ZDJĘCIU TURBINA WODNA Z ELEKTROWNI Więcmierzyce.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)