Elektryczne rowery od Lime. Ale to nie my z nich skorzystamy

Elektryczne rowery od Lime. Ale to nie my z nich skorzystamy

Elektryczne rowery od Lime. Ale to nie my z nich skorzystamy
Adam Bednarek
09.09.2019 17:40

Nowy sprzęt od Lime pomóc ma w sprzątaniu elektrycznych hulajnóg. W Warszawie pracownicy szybciej będą mogli zabierać pozostawiony sprzęt.

Szef hulajnóg hive w rozmowie z WP Tech niedawno przyznał, że jego zdaniem elektryczne hulajnogi mają dwa problemy: jeden to bezpieczeństwo, drugi to porządek. Konkurencyjne dla hive Lime chyba się z tym zgadza. I uważa, że pracownicy potrzebują wsparcia. Firma ogłosiła wprowadzenie rowerów dostawczych do obsługi hulajnóg w Warszawie.

Elektryczne rowery dostawcze Lime umożliwiają jednoczesny przewóz nawet 10 hulajnóg.

Dzięki nim pracownicy Lime odpowiedzialni za obsługę i serwisowanie hulajnóg elektrycznych, ich naładowanie, a także prawidłowe rozmieszczenie w przestrzeni miejskiej, będą mieli możliwość poruszania się po centrum miasta jeszcze bardziej elastycznie i bezemisyjnie.

Jak przyznaje Lime, taką decyzję podjęto po rozmowach z przedstawicielami miast oraz ekspertami w zakresie zrównoważonej mobilności i logistyki miejskiej. Postawiono na elektryczne rowery, bo to "najbardziej odpowiedni środek transportu hulajnóg w centrum miast".

Obraz

Porozrzucane w różnych miejscach hulajnogi to spory problem dla mieszkańców miast. Wystarczy przypomnieć zdjęcie "aresztowanych" jednośladów, które udostępnił Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie:

Obraz

Wprawdzie firmy odpowiedzialne za udostępnianie hulajnóg zatrudniają ludzi, którzy zajmują się sprzątaniem pozostawionych pojazdów, ale na ulicach wciąż jest ich sporo. Pozostaje mieć nadzieję, że rowerowy transport wspomoże w walce ze źle zaparkowanymi urządzeniami.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)