Elon Musk pracuje nad humanoidalnym robotem. Znamy datę realizacji

Elon Musk pracuje nad humanoidalnym robotem. Znamy datę realizacji

Elon Musk pracuje nad humanoidalnym robotem. Znamy datę realizacji
Źródło zdjęć: © YouTube/CNET Highlights
Adam Gaafar
20.08.2021 07:47, aktualizacja: 08.03.2022 13:52

Elon Musk poinformował, że Tesla pracuje nad humanoidalnym robotem o nazwie „Tesla Bot”. Według jego zapowiedzi docelowa maszyna ma zastąpić ludzi w zadaniach, która są "niebezpieczne, nudne i powtarzalne". Jako przykład podał robienie zakupów.

Prezentacja robota odbyła się w ramach AI Day (serii rozmów technicznych organizowanych przez Muska). Dyrektor generalny Tesli zapewnił, że maszyna, której nazwa kodowa w firmie to "Optimus", będzie "przyjazna", a jej prototyp zostanie zbudowany "za jakiś czas w przyszłym roku".

Możliwości robota od Tesli

"Oczywiście ma być przyjazny, poruszać się po świecie ludzi i eliminować niebezpieczne, powtarzalne i nudne zadania" – powiedział Musk. Wyjaśnił, że jego firma postanowiła stworzyć humanoidalnego robota, ponieważ produkuje niemal całą technologię, która jest do tego potrzebna. Dlatego – zdaniem Muska – jeśli "Tesla tego nie zrobi, zrobi to ktoś inny".

Elon Musk REVEALS Tesla Bot (full presentation)

Przy budowie robota – jak opisuje serwis The Verge – zostaną wykorzystane m.in. doświadczenia Tesli w zakresie zautomatyzowanych maszyn. Musk zdradził, że maszyna będzie oparta na tych samych chipach i czujnikach, których samochody Tesli używają do samodzielnej jazdy.

"Tesla Bot" będzie miał 172 cm wysokości, ważył ok. 57 kg, a zamiast twarzy ma mieć ekran. Będzie w stanie poruszać się z prędkością do 8 km na godzinę. Z prezentacji wynika, że w "głowie" maszyny zostaną zainstalowane kamery Autopilota.

Mówiąc o możliwościach robota, Elon Musk stwierdził, że według niego praca fizyczna stanie się w przyszłości wyborem. "Jeśli chcesz ją wykonywać, to będziesz mógł" – powiedział. Przyznał jednocześnie, że "Tesla Bot" ma szansę przekształcić światową gospodarkę poprzez obniżenie kosztów pracy.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)