Elon Musk wprowadza nowy standard. Wszyscy pracownicy w maseczkach

Elon Musk wprowadza nowy standard. Wszyscy pracownicy w maseczkach

Elon Musk
Elon Musk
Źródło zdjęć: © Getty Images
09.08.2021 12:22, aktualizacja: 08.03.2022 13:54

Tesla wprowadza nakaz noszenia maseczek przez wszystkich pracowników fabryki w Gigafactory w Newadzie. Nowe zasady weszły w życie 9 sierpnia. Maseczki muszą nosić wszyscy, niezależnie od tego, czy zaszczepili się przeciwko COVID-19.

Tesla wprowadza drastyczne zmiany. Począwszy od dziś, wszyscy pracownicy Gigafactory w Newadzie muszą nosić maseczki podczas pracy. Do tej pory obowiązek ten dotyczył tylko tych pracowników, którzy nie zostali w pełni zaszczepieni.

Według informatorów decyzja szefów Tesli wynika ze strachu przed zwiększoną zaraźliwością wariantem Delta SARS-CoV-2. Choć pełne szczepienie znacznie redukuje ryzyko zakażenia i ciężkiego przejścia zakażenia koronawirusem, nadal możliwa jest transmisja choroby.

Amerykańskie media próbowały skontaktować się z firmą w tej sprawie, lecz nie uzyskały żadnych odpowiedzi. Nie powinno to jednak dziwić - jesienią 2020 roku Tesla rozwiązała swój dział PR. W takiej sytuacji kontakt z mediami jest bardzo ograniczony.

W 2020 Tesla miała zgoła inne podejście do kwestii pandemii i noszenia masek w miejscu pracy. Fabryka Elona Muska nie została zamknięta w maju 2020, gdy nakazali to urzędnicy. Podjęta teraz decyzja jest wywołana świadomością zagrożenia, jakie niesie koronawirus i chęcią uniknięcia przestojów w fabryce. Tesla już teraz ma problemy z zaspokojeniem popytu na ich elektryczne samochody.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)