Energia kołem się toczy. Z tą "oponą mocy" będziesz mieć ją zawsze przy sobie

Mówili, że prądu do wiadra nie nabierzesz, a teraz mogą pluć sobie w brodę. Tegoroczne targi IFA w Berlinie zostały wprost zalane przeróżnymi bankami i generatorami energii. Naszą uwagę przykuła firma Jackery, która udowadnia, że energię elektryczną – niczym we wspomnianym wiadrze – można zabrać niemal wszędzie ze sobą.

Jackery Light Cycle S1 to "opona mocy", którą możesz zabrać niemal wszędzie
Jackery Light Cycle S1 to "opona mocy", którą możesz zabrać niemal wszędzie
Źródło zdjęć: © Gadżetomania
Konrad Siwik

Jednym z głównych problemów w dostępnych na rynku przenośnych banków energii jest ich niepraktyczny kształt, który mocno utrudnia ich transportowanie. Odpowiedzią na tę zagwozdkę okazał się jeden z pierwszych i największych wynalazków ludzkości, czyli koło.

Kalifornijska firma Jackery zajmująca się produkcją generatorów i banków energii podczas tegorocznych targów IFA w Berlinie zaprezentowała urządzenie, które na pierwszy rzut oka wygląda jak opona z zamontowanym ręcznym uchwytem. Trudno nie mieć tutaj również skojarzenia z prostą zabawką dla dzieci, jaką jest koło na patyku. W rzeczywistości jest to jednak nowatorski mobilny bank energii.

Jackery Light Cycle S1

Jak wyjaśnili nam przedstawiciele firmy, tradycyjne zasilacze zewnętrzne są niewygodne do przenoszenia. Konstrukcja Light Cycle S1 w kształcie opony pozwala użytkownikom na łatwe przemieszczanie się z nim poprzez ciągnięcie za uchwyt. Niebanalny projekt pozwala również wyróżnić się w tłumie prostokątnych produktów oferowanych przez bezpośrednią konkurencję.

Unikalna konstrukcja opony Light Cycle S1 umożliwia użytkownikom łatwe transportowanie urządzenia na piechotę, co doskonale rozwiązuje problem przenoszenia urządzenia magazynującego energię o dużej pojemności. Wynalazek charakteryzujące się dużą mocą i pojemnością 5000Wh. Można dostosować go do 99 proc. urządzeń elektrycznych dostępnych na rynku i zapewnić im długą żywotność baterii.

Jackery Light Cycle S1
Jackery Light Cycle S1© Gadżetomania

Powierzchnia korpusu przypominającego oponę wykonana jest z gumy i materiałów kompozytowych, takich jak sadza techniczna, które są odporne na zużycie i wstrząsy. Solidna konstrukcja opony zapewnia niższy współczynnik odkształcenia i silniejsze odprowadzanie ciepła, co sprawia, że produkt lepiej dostosowuje się do różnych środowisk pracy, a tym samym poprawia poziom bezpieczeństwa i wydłuża żywotność urządzenia.

Obrotowa osłona po obu stronach urządzenia może chronić terminal wejściowy i wyjściowy, aby zwiększyć bezpieczeństwo użytkowania energii elektrycznej. Natomiast składany uchwyt zapewnia stabilność produktu i ułatwia jego przechowywanie.

Ładowanie "opony mocy"

Ładowanie Light Cycle S1 odbywa się za pomocą gniazda ściennego (1 godzina do pełnego naładowania), paneli słonecznych Jackery SolarSaga 500W (2 godziny do pełnego naładowania) lub kolejnego ciekawego wynalazku firmy, jakim jest wiatrak Jackery Air W. Istnieje jednak jeszcze jedna opcja na podładowanie baterii w "oponie mocy".

  • Wiatrak Jackery Air W
  • Przenośny panel słoneczny firmy Jackery
[1/2] Wiatrak Jackery Air WŹródło zdjęć: © Gadżetomania

Podczas procesu przemieszczania urządzenia energia kinetyczna generowana przez obrót koła jest przekształcana w energię elektryczną za pomocą wbudowanego systemu generatora i magazynowana w zestawie akumulatorów, zapewniając stały dopływ zielonej energii w trakcie podróży na świeżym powietrzu. Przedstawiciele firmy twierdzą, że Light Cycle S1 może także zostać zamontowane na tylnej części samochodu i w pełni naładowane po przejechaniu 200 km.

Konrad Siwik, dziennikarz Gadżetomanii

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (6)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.