Euroliść - nowy symbol ekologiczny

Znamy już zwycięzcę konkursu KE na logo dla produktów ekologicznych w UE. Jest nim Dusan Milenkovic, student z Niemiec, którego projekt przedstawiający europejskie gwiazdki w kształcie liścia zdobył 63 proc. spośród 130 tys. oddanych przez internautów głosów.

Euroliść - nowy symbol ekologiczny
Blomedia poleca

Znamy już zwycięzcę konkursu KE na logo dla produktów ekologicznych w UE. Jest nim Dusan Milenkovic, student z Niemiec, którego projekt przedstawiający europejskie gwiazdki w kształcie liścia zdobył 63 proc. spośród 130 tys. oddanych przez internautów głosów.

Od 1 lipca br. ekologiczne logo UE będzie umieszczane obowiązkowo na wszystkich paczkowanych produktach ekologicznych wyprodukowanych w jednym z państw członkowskich i spełniających obowiązujące normy wspólnotowe. Nie będzie obejmowało ono jedynie produktów importowanych spoza UE. W najbliższych tygodniach zostanie zmienione rozporządzenie w sprawie rolnictwa ekologicznego, aby uwzględnić zapis o obowiązującym logo.

Zwycięskie logo zostało wyłonione w ramach ogólnoeuropejskiego konkursu, w którym mogli wziąć udział studenci sztuk pięknych i wzornictwa. Międzynarodowe jury wybrało trzy najlepsze projekty spośród prawie 3500 nadesłanych prac konkursowych. Nominowane projekty zostały umieszczone na stronie internetowej konkursu, a następnie poddane głosowaniu online, które zakończyło się 31 stycznia 2010 r.

Projekt „euroliść” przedstawia ułożone w kształcie liścia gwiazdki UE na zielonym tle. Jest to bardzo prosty znak zawierający dwa wyraźne przesłania: Natura i Europa.

Zdobywcy trzech pierwszych nagród zostaną uhonorowani przez Dyrekcję Generalną ds. Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Komisji Europejskiej na uroczystej gali wręczenia nagród, która odbędzie się w Brukseli w lipcu 2010 r. Trzej zwycięzcy otrzymają nagrody w wysokości 6000, 3500 i 2500 euro.

Źródło: komunalny.pl

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.