EverRatchet wygląda jak breloczek, ale kryje w sobie aż 20 różnych narzędzi

Multitool EverRatchet
Multitool EverRatchet
Źródło zdjęć: © Fot. Brian Filko
Łukasz Michalik

12.06.2018 09:18, aktual.: 09.03.2022 09:19

Jak bardzo da się zminiaturyzować skrzynkę z narzędziami? Dzięki pomysłowości konstruktora, Briana Filko, zestaw narzędzi EverRatchet jest tak mały i lekki, że przypniemy go do kluczy.

Typowy multitool ma zazwyczaj formę składanych kombinerek z ukrytymi w uchwytach dodatkowymi narzędziami. To wygodna i praktyczna forma kieszonkowej skrzynki narzędziowej, ale jej podręczną wersję można zminiaturyzować jeszcze bardziej. Dowodzi tego multitool o nazwie EverRatchet.

Na pierwszy rzut oka gadżet wygląda dość niepozornie, przypominając dziesiątki innych mikronarzędzi. Jego twórcy wpadli jednak na pomysł, jak ukryć w nim funkcję, dzięki której EverRatchet wydaje się nową formą szwajcarskiego scyzoryka i jednym z najpraktyczniejszych breloków na świecie.

Multitool EverRatchet
Multitool EverRatchet© Fot. Brian Filko

Wkrętak z dwukierunkową grzechotką

Funkcją tą jest wkrętak wyposażony w grzechotkę – praktyczne rozwiązanie, pozwalające na wkręcanie bez potrzeby odrywania dłoni od uchwytu. Co więcej, EverRatchet pozwala na zastosowanie standardowych bitów z różnymi końcówkami, a grzechotka jest dwukierunkowa – aby zmienić kierunek blokady obrotów, wystarczy obrócić w dłoni uchwyt.

Multitool EverRatchet
Multitool EverRatchet© Fot. Brian Filko

EverRatchet jest wyposażony również w kilka różnych kluczy, miarkę, kątomierz, płaski śrubokręt, krzesiwo, otwieracz do butelek i ostrze do otwierania paczek. W sumie niewielki gadżet wielkości breloczka oferuje aż 20 różnych narzędzi. Nawet, jeśli ich lista jest nieco naciągana, a funkcjonalność niektórych dyskusyjna, to wszelkie niedostatki z nadwyżką nadrabia rozmiar zestawu.

20 gramów użyteczności

Miniaturowy multitool ma bowiem zaledwie 6 cm długości i waży 20 gramów (w wersji tytanowej tylko 12!). To rozmiary, pozwalające nie tylko na noszenie w kieszeni, ale na przypięcie go choćby do kluczy, gdzie możemy o nim zapomnieć do czasu, aż będzie potrzebny.

EverRatchet Ratcheting Keychain Multitool

Pomysłowy zestaw wydaje się idealnym przykładem narzędzia EDC – takiego, które jest wystarczająco małe, by mieć je przy sobie naprawdę w każdej chwili, a nie tylko wtedy, gdy przypomnimy sobie, by wrzucić je do plecaka czy kieszeni. W przedsprzedaży, uruchomionej w serwisie Indiegogo, za wersję stalową zapłacimy 16 dolarów (bez kosztów przesyłki).

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)