Farba zablokuje sygnał WiFi

Naukowcy z Uniwersytetu Tokijskiego opracowali właśnie farbę, która zatrzymuje sygnał bezprzewodowego Internetu. Pomalowanie nią biura, czy pokoju zapobiegnie kradzieży sygnału spoza pomieszczenia. Zablokuje także sygnały pochodzące z zewnątrz.

84932211
84932211
Grzesiek Powalski

06.10.2009 20:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Naukowcy z Uniwersytetu Tokijskiego opracowali właśnie farbę, która zatrzymuje sygnał bezprzewodowego Internetu. Pomalowanie nią biura, czy pokoju zapobiegnie kradzieży sygnału spoza pomieszczenia. Zablokuje także sygnały pochodzące z zewnątrz.

Jak naukowcom udało się stworzyć materiał o takich możliwościach? Dodali do zwykłej farby tlenki żelaza i glinu. Przypomnijmy jednak, że kupić można już farby blokujące fale o niskich częstotliwościach. Jednak ta opracowana przez Japończyków jest skuteczna przy częstotliwości 100 GHz. Koszt wyprodukowania jednego kilograma takiej farby oceniono na 14 dolarów.

Na blokadzie sygnału WiFi zastosowanie farby się jednak nie kończy. Badacze chcą, aby pełniła ona także funkcje ochronne w ubraniach. Miałaby na przykład zabezpieczać przed smogiem elektromagnetycznym dzieci i kobiety w ciąży. Zapewne nowy produkt mógłby zostać użyty także do blokowanie sygnału telefonów komórkowych.

Ciekawe, ile osób zdecydowałoby się na zastosowanie takiej farby w swoim domu. Nie wiem też, czy dodanie tlenków żelaza i glinu nie wpłynie negatywnie na pomalowane ściany.

Źródło: IDG.pl

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (1)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.