Filmowa wizja stała się faktem. Wielki japoński robot już się porusza i robi ogromne wrażenie

Japoński robot rodem z gier wideo czy kreskówek stał się rzeczywistością. Prawdziwy gigant zrobił pierwsze kroki pokazując, że w świecie technologii bariery faktycznie nie istnieją.

Filmowa wizja stała się faktem. Wielki japoński robot już się porusza i robi ogromne wrażenie
Adam Bednarek

Trudno dziś nie mieć cynicznego podejścia do technologii. Owszem, w wielu kwestiach ułatwia życie, ale zamiast obiecanego krótszego dnia pracy czy latających samochodów mamy zachłanne korporacje, portale społecznościowe wiedzące o nas wszystko i masę problemów z uzależnieniem od ekranów.

Do tego dochodzą jeszcze dziwaczne efekty obecności nowych technologii na ulicach, jak lądowanie drona na środku drogi w nadmorskim polskim mieście.

Na szczęście są jeszcze Japończycy.

W Kraju Kwitnącej Wiśni ciągle hołduje się dziecięcym marzeniom pełnym pasji i wiary w to, że wszystko jest możliwe. W Yokohamie zaprezentowano 18-metrowego robota, który bez problemów się porusza. Nie tylko jest w stanie chodzić, ale nawet się schylać.

No dobra, nie robi to tak szybko, jak bohaterowie anime. Filmik, który widzicie, został przyspieszony. W rzeczywistości ruchy robota są powolne. Moim zdaniem nie wpływa to jednak na ocenę: i tak dzieło japońskich inżynierów robi spore wrażenie.

Robot wcale nie ma militarnych konotacji. Inspiracją jest japońska seria Gundam, którą znać możemy z anime czy telewizyjnych seriali. Wychowani w latach 90. na pewno kojarzą bajki, w których takie roboty toczyły ze sobą starcia. Teraz poruszają się w prawdziwym świecie.

Gigant waży 25 ton i ma być główną atrakcją Gundam Factory Yokohama. Pokazy na żywo z udziałem robota miały ruszyć już w październiku, ale ze względu na pandemię cały proces został opóźniony.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.