Firefox zyskuje - jak nigdy, IE traci - jak nigdy

Światowy rynek przeglądarek z pewnym opóźnieniem - w stosunku do Polski - odnotował pewne zmiany. Internet Explorer stale traci (od marca niemal 11 proc.), a Firefox, Safari i Chrome stale zyskują nowych użytkowników.

Firefox zyskuje - jak nigdy, IE traci - jak nigdy
Paweł Cebula

Światowy rynek przeglądarek z pewnym opóźnieniem - w stosunku do Polski - odnotował pewne zmiany. Internet Explorer stale traci (od marca niemal 11 proc.), a Firefox, Safari i Chrome stale zyskują nowych użytkowników.

Od kilku lat w temacie alternatywnych przeglądarek dzieje się wiele. W ostatnich tygodniach jest jeszcze ciekawiej - premiera Firefoksa 3.5, Safari 4, Chrome beta 3. Całość wpływa dość niekorzystnie na liczbę użytkowników IE.

Zaskakująco dobrze radzi sobie Safari 4 tworzone przez Apple, ale największy wpływ na "odbicie się" tej przeglądarki miał fakt osiągnięcia znakomitych wyników w różnego rodzaju testach.

O ile Internet Explorer ogólnie stracił niemal 11 proc. w ciągu kilku miesięcy, to Microsoft może się cieszyć, że stale rośnie zainteresowanie najnowszą wersją IE8 - dzieje się to oczywiście kosztem starszych wersji. Część osób jednak mając w perspektywie poważną zmianę przeglądarki, zachęcona dodatkowo promocją alternatywnych aplikacji wybiera konkurencyjne dla firmy z Redmond przeglądarki.

Jeżeli chodzi o nasz rodzimy rynek, to (wg StatCounter najlepiej radzi Firefox (58.18 proc. udziału w rynku), na drugim miejscu jest Internet Explorer (28.27 proc.), trzecie miejsce przypadło Operze (12.51 proc.).

Źródło: IDG

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.