Fitbit Alta: sportowa opaska z ekranem OLED

Fitbit Alta: sportowa opaska z ekranem OLED

Fitbit Alta: sportowa opaska z ekranem OLED
Łukasz Michalik
31.05.2016 23:41, aktualizacja: 10.03.2022 09:42

Minimalistyczny smartband Fitbit Alta to sprzymierzeniec zdrowego trybu życia: sprawdzi, jak dużo się ruszamy i zwróci nam uwagę, gdy za długo siedzimy przed komputerem.

Smartband, który wygląda dobrze

Choć pod względem oferowanych funkcji monitor aktywności Fitbit Alta nie odbiega od rynkowego standardu, to zwraca uwagę dopracowanym wyglądem. Nic dziwnego –sądząc po bogactwie akcesoriów można się domyślać, że producent postanowił wyróżnić się wśród konkurentów nie tylko możliwościami, ale i wyglądem nowej, sportowej opaski.

Wygląda na to, że mu się to udało. Fitbit Alta wydaje się jednym z gustowniejszych gadżetów tej kategorii. Co istotne, wygląd opaski możemy łatwo dopasować do własnych preferencji, zmieniając nie tylko kolor, ale i materiał, z którego została wykonana – poza silikonem mamy do wyboru skórę oraz metal.

398244397571191246

Co potrafi opaska sportowa Fitbit Alta?

Kluczowym elementem opaski jest miniaturowy ekran OLED, na tyle kontrastowy i jasny by zapewnić bezproblemowy odczyt nawet w słoneczny dzień.

Zobaczymy na nim nie tylko informacje na temat naszej aktywności, ale również powiadomienia z telefonu. Fitbit Alta współpracuje zarówno z iOS, jak i z Androidem oraz – co warte wspomnienia – również z mobilnym Windowsem.

Dzięki temu smartband powiadomi nas m.in. o przychodzących rozmowach i wiadomościach tekstowych, a za sprawą aplikacji mobilnej pozwoli śledzić na ekranie smartfona nasze postępy.

Introducing Fitbit Alta™

Bezobsługowy smartband

Co istotne, Fitbit Alta działa tak, jak powinien działać bezobsługowy smartband – bez angażowania naszej uwagi. Wystarczy po prostu mieć go na nadgarstku, a urządzenie samo rozpozna, co w danej chwili robimy.

Nie ma potrzeby ręcznego przełączania czy wyboru aktywności – wystarczy po prostu biegać, maszerować, grać w tenisa, koszykówkę, pływać czy jeździć na rowerze. Fitbit Alta rozpozna naszą aktywność i umieści ją w zestawieniu, podsumowującym nasz wysiłek. Co więcej, według producenta urządzenie może działać bez doładowania nawet do pięciu dni.

398244397571649998

Sportowy tracker w roli motywatora

Smartband zadba również o to, byśmy – np. pogrążeni w nauce czy pracy – nie zasiedzieli się zanadto. Dzięki wibracjom przypomni nam zalecanej, minimalnej dawce ruchu, wynoszącej około 250 kroków na godzinę.

Wartą wspomnienia funkcją jest również monitor snu, a także alarm wibracyjny. Urządzenie jest oferowane w kilku rozmiarach i wielu różnych kolorach. Na stronie producenta wyceniono je na 130 dolarów.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)