Flagowy telewizor LG EG9600 w teście porównawczym zmasakrował konkurenta ze stajni Samsunga

Strona głównaFlagowy telewizor LG EG9600 w teście porównawczym zmasakrował konkurenta ze stajni Samsunga
21.07.2015 15:30
LG EG9600
LG EG9600
 LG
LG

Sporo było u nas ostatnio teorii na temat przewagi technologii OLED nad panelami LED-owymi. Pora na praktykę.

bETCALed

LG EG9600 oraz Samsung JS9500 to flagowe telewizory dwóch południowokoreańskich gigantów. Oba wyświetlają obraz w rozdzielczości 4K Ultra HD, oba są zakrzywione i oba stanowią wizytówki tegorocznych serii, które reprezentują. Jest jednak między nimi jedna zasadnicza różnica.

Podczas gdy Samsung w swoim flagowcu postawił na LED-owe podświetlenie i kropki kwantowe, LG sięgnęło po technologię z najwyższej półki - OLED. O jej atutach pisaliśmy już m.in. tutaj, a dziś zerkniemy na potwierdzenie wcześniejszych słów.

Modele LG EG9600 oraz Samsung JS9500 zostały wzięte na warsztat przez serwis Digital Trends. Konfrontację uwieczniono na poniższym wideo.

LG EG9600 vs Samsung JS9500 - Flagship TV Showdown

Jak widać, zwycięzca jest tylko jeden. Pod względem głębi czerni, jasności oraz jednolitej jakości wyświetlanego obrazu na całej powierzchni wyświetlacza telewizor LG wygrał bezapelacyjnie. Recenzenci zwracają szczególną uwagę na nieskończone kąty widoczności. Telewizor Samsunga, owszem, również może się poszczycić żywymi kolorami, ale te bledną nawet pod niewielkim kątem. Produktu LG ten problem nie dotyczy.

bETCALef

Brak podświetlenia za pikselami pozytywnie wpłynął na walory wizualne i smukłość całej konstrukcji. Spójcie tylko na porównanie telewizora LG z modelem Samsunga.

Samsung JS9500 oraz LG EG9600
Źródło zdjęć: © digitaltrends.com
Samsung JS9500 oraz LG EG9600

Co ciekawe, LG zwyciężyło także w aspekcie całkowicie niezależnym od wykorzystanej matrycy. Mowa o oprogramowaniu. Koledzy z Digital Trends uznali platformę webOS 2.0 za najlepszy system operacyjny dostępny na telewizorach. Ich uznanie zdobył przede wszystkim wygodny i intuicyjny dostęp do wszystkich funkcji urządzenia.

webOS 2.0
webOS 2.0

Cóż, wyniki porównania mówią same za siebie.

Udostępnij:
bETCALep
Komentarze (47)
bETCALfb