Fujitsu F‑04B – telefon składający się z dwóch części (wideo)

Rok temu Fujitsu przedstawił na targach CEATEC 2008 prototyp telefonu składającego się dwóch osobnych części. Koncepcja była ciekawa, ale trudno było uwierzyć w to, że model trafi do regularnej produkcji. Dzisiaj Fujitsu potwierdził wprowadzenie na rynek modelu Separate Keitai F-04B.

Fujitsu F-04B – telefon składający się z dwóch części (wideo)
Karolina Lis

Rok temu Fujitsu przedstawił na targach CEATEC 2008 prototyp telefonu składającego się dwóch osobnych części. Koncepcja była ciekawa, ale trudno było uwierzyć w to, że model trafi do regularnej produkcji. Dzisiaj Fujitsu potwierdził wprowadzenie na rynek modelu Separate Keitai F-04B.

Telefon o indeksie F-04B to tak naprawdę dwie oddzielne części, z których każda ma możliwość połączenia za pomocą Bluetooth oraz posiada swoją własną baterię (Li-Ion). Główna część telefonu przypomina każdy zwykły, dotykowy model. Moduł został wyposażony w ekran LCD o przekątnej 3.4 cala. Druga z części , którą dostajemy wraz z telefonem to klawiatura QWERTY, wyposażona w słuchawkę. Część tą możemy wykorzystać nie tylko do pisania, ale i trzymania przy uchu jako słuchawkę, podczas gdy część główna z anteną pozostanie w naszej torbie.

Obie części łączą się ze sobą za pomocą Bluetooth. Moduły można nosić spięte razem lub używać ich osobno. Spójrzcie na film, jak to działa:

Wspomniałam, że klawiatura QWERTY jest domyślnie dodanym modułem. Inną dostępną częścią na być projektor DLP Pico oferujący obraz w rozdzielczości 854 x 480 pikseli.

Jak przyznaje Akihabara News, która miała już telefon w swoich rękach – rozczarowujący jest w modelu ekran LCD, który nie reaguje tak dobrze jak powinien.

Cóż, Fujitsu opracował rozdzielany telefon. Zawsze zamiast dodatkowych modułów, można wymienić główną część.

Źródło: Komórkomania

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.