G‑TV: Parrot AR.Dron 2.0, czyli quadrocopter sterowany smartfonem [Gadżet tygodnia]

Jeśli coś może latać i da się tym zdalnie sterować, to już dość aby stwierdzić, że jest fajne. Jeśli dołożymy do tego kamerkę przekazującą obraz na żywo i działającą z aplikacjami oferującymi rozszerzoną rzeczywistość, to z automatu trafia do Gadżetu tygodnia.

Parrot AR.Drone 2.0 Power Edition
Parrot AR.Drone 2.0 Power Edition
Adam Bialic

Jeśli coś może latać i da się tym zdalnie sterować, to już dość aby stwierdzić, że jest fajne. Jeśli dołożymy do tego kamerkę przekazującą obraz na żywo i działającą z aplikacjami oferującymi rozszerzoną rzeczywistość, to z automatu trafia do Gadżetu tygodnia.

Parrot AR.Drone 2.0 Power Edition to delikatnie odświeżona wersja doskonale znanego i popularnego quadrocoptera, którym sterować można przy pomocy smartfonu. Nie jest to może najtańszy tego typu sprzęt, ani najlepszy (pewnie z płyty wiórowej z Leroy Merlin dałoby się go wykonać za pół ceny). Jednak dla zupełnego laika w temacie tego typu latających ustrojstw - czyli mnie - był zupełnie bezproblemowy przy pierwszych krokach. Dodatkowo producent zadbał o kilka fajnych aplikacji, które mogą z nim współpracować.

Zobaczcie jak prezentuje się Parrot AR.Drone 2.0 Power Edition:

Gadżet tygodnia #7 - Parrot AR.Dron 2.0, czyli quadrocopter sterowany smartfonem

[Aktualizacja]

Jak słusznie zwróciliście mi uwagę w komentarzach - pomyliłem się w trakcie testów. Chcąc dotrzeć do ustawień w aplikacji próbowałem korzystać z przycisku “Preferencje”, który umieszczono w głównym menu. Jak możecie zobaczyć na poniższym zrzucie ekranu, w tamtym miejscu było niewiele:

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2013/10/Screenshot20131017095054408708.png)

Bawiąc się urządzeniem nawet nie zwróciłem uwagi, że pomiędzy ikonami stanu baterii, zasięgu i kilkoma innymi znajduje się małe koło zębate, po naciśnięciu którego otwierają się karty ustawień. A tam - na bogato:

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2013/10/dron408708.jpg)

Wybaczcie niedopatrzenie - mea culpa. Oczywiście quadrocopter może wznosić się powyżej 3 metrów, jest to tylko kwestia ustawienia ogranicznika. Znajdziemy też opcję automatycznego wykonywania ewolucji (po tapnięciu na ekran dwa razy).

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.