Garmin Enduro – zegarek sportowy dla długodystansowców. Nawet rok bez ładowarki

Garmin Enduro – zegarek sportowy dla długodystansowców. Nawet rok bez ładowarki

Garmin Enduro – zegarek sportowy dla długodystansowców. Nawet rok bez ładowarki
Łukasz Michalik
16.02.2021 17:12, aktualizacja: 08.03.2022 14:18

Zaawansowane funkcje, rozbudowane możliwości treningowe, a przede wszystkim śledzenie sygnału GPS wymagają sporo energii. Garmin Enduro to sportowy zegarek, który łączy funkcjonalność z najwyższej półki z długim czasem pracy. Co więcej potrafi ten sprzęt?

Garmin Enduro to sportowy zegarek dla długodystansowców. W przypadku tego modelu producent szczególną uwagę poświęcił czasowi działania – Enduro może pracować bez doładowania energią słoneczną aż 50 dni, a także przez 70 godzin rejestrować ślad GPS. Ekspozycja tarczy na słońce powoduje wydłużenie czasu pracy nawet o 20 proc. Wciąż za mało?

W tym miejscu z pomocą przychodzą rozbudowane tryby oszczędzania energii. Ograniczenie częstotliwości rejestrowania koordynatów GPS czy niektórych funkcji zegarka radykalnie zwiększają czas działania. W najbardziej oszczędnym trybie oznacza to nawet rok bez konieczności podłączania ładowarki.

Garmin Enduro - sportowy długodystansowiec

Warto zauważyć, że to kolejne podejście Garmina do sportowego zegarka (a może już smartwatcha?), zdolnego do długotrwałej pracy. Niecały rok temu w ofercie tej marki pojawiła się seria zegarków wyposażonych w panele słoneczne.

Obok solarnych modeli Fenix 6, gdzie wpływ dodatkowego źródła energii była raczej symboliczny, na rynek trafiły zegarki Instinct Solar, gdzie długi czas pracy można było znacząco zwiększyć dzięki możliwości doładowania energią Słońca.

Garmin Enduro - wersja stalowa i tytanowa
Garmin Enduro - wersja stalowa i tytanowa

Była to jednak seria raczej outdoorowa, niż sportowa. Model Enduro wydaje się znacznie lepiej trafiać w potrzeby użytkowników, na pierwszym miejscu stawiających sportowe cechy zegarka.

Zaawansowane funkcje

Poza typowymi funkcjami, jak pomiar tętna, rejestracja różnego rodzaju aktywności, powiadomienia ze sparowanego smartfonu czy sterowanie muzyką, Garmin Enduro oferuje m.in. wyznaczanie pułapu tlenowego czy wsparcie dla aklimatyzacji wysokościowej.

Użytkownik ma także do dyspozycji dodatkowe funkcje przydatne podczas biegów górskich, jazdy na rowerze czy nartach, a także asystenta odpoczynku, dbającego o optymalną regenerację po wysiłku.

W zegarku znajdziemy także pakiet funkcji, znanych już z innych modeli Garmina, jak zaawansowany monitoring snu, pulsoksymetr, monitorowanie oddechu, nawodnienia, a także wsparcie dla zróżnicowanych aktywności.

Wisienką na torcie jest tu obsługa płatności Garmin Pay, a także funkcje alarmowe, pozwalające – dzięki sparowanemu smartfonowi – wezwać pomoc w przypadku, gdy zegarek wykryje, że z użytkownikiem dzieje się coś złego.

Garmin Enduro
Garmin Enduro

Garmin Enduro - modele i cena

Enduro jest dostępny w dwóch wersjach – ze stali nierdzewnej i tytanu z powłoką DLC. W obu przypadkach tarcza ma 51 mm średnicy i mieści 1,4-calowy, kolorowy wyświetlacz o rozdzielczości 280 × 280 pikseli.

W zależności od wersji kosztuje od 800 (model stalowy) do 900 euro (tytan), czyli około 3,5 – 4 tys. zł.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)