Gdyby Xbox został wynaleziony w XIX wieku...

Z pewnością jego kontroler wyglądałby podobnie do tego z powyższej fotografii. Maniacy przeróbek stworzyli prawdziwą gratkę dla fanów konsoli Microsoftu i steampunkowej estetyki.

Gdyby Xbox został wynaleziony w XIX wieku...
Grzegorz Nowak

18.10.2011 | aktual.: 11.03.2022 10:27

Z pewnością jego kontroler wyglądałby podobnie do tego z powyższej fotografii. Maniacy przeróbek stworzyli prawdziwą gratkę dla fanów konsoli Microsoftu i steampunkowej estetyki.

Nie da się ukryć, że steampunkowe przeróbki są jednymi z najbardziej imponujących. Dzięki nim popularny NERF gun zmienia się nie do poznania, a szwajcarski scyzoryk nigdy już nie będzie taki sam. Nawet jeśli ktoś nie jest fanem tej mody, nie może odmówić jej pasjonatom precyzji, pomysłowości i prawdziwego talentu.

Obraz

Nie inaczej jest z tym naprawdę unikatowym padem do Xboxa 360. Stworzył go Minister Morbid zajmujący się na co dzień przeróbkami kontrolerów do różnych konsol (w tym także do PS3 i Nintendo Wii). Jego najnowsze dzieło, w porównaniu ze zwykłymi padami, wyróżnia się przede wszystkim materiałami, z których został zrobiony. Wykorzystano drewniane wykończenia, miedziane nity, a nawet zrobiono uchwyty z naturalnej skóry. Dodatkowo w miejscu, gdzie powinien znajdować się przycisk Xbox 360, jest dziurka na klucz. Żeby włączyć kontroler i wejść do menu, trzeba rzeczywiście włożyć oraz przekręcić specjalny kluczyk.

Obraz

Niestety, jest to prawdziwy unikat. Twórca skontrował tylko jeden egzemplarz steampunkowego pada i jest on dostępny na aukcji w serwisie eBay. Cena jest jednak powalająca - 999,99 dolarów. Minister Morbid twierdzi, że nie sposób już zdobyć części do tej modyfikacji, więc nie będzie robił więcej egzemplarzy. Są jacyś zainteresowani?

Obraz
Źródło artykułu:WP Gadżetomania
rtvnewskomputery
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.