Gdzie pies policyjny nie może, tam poślą... sępa!

Wygląda na to, że niemieccy policjanci dostaną nowych zwierzęcych towarzyszy, którzy pomogą im w pracy. Psy szukają narkotyków, materiałów wybuchowych czy zaginionych ludzi. Co potrafią sępy?

fot. Flickr.com/Linda Tanner/lic. CC
fot. Flickr.com/Linda Tanner/lic. CC
Grzegorz Nowak

02.06.2011 | aktual.: 11.03.2022 11:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wygląda na to, że niemieccy policjanci dostaną nowych zwierzęcych towarzyszy, którzy pomogą im w pracy. Psy szukają narkotyków, materiałów wybuchowych czy zaginionych ludzi. Co potrafią sępy?

Ostatnio pisałem o tym, że technologia coraz bardziej ułatwia pracę policjantów. Brazylijscy funkcjonariusze dostali superokulary, policjanci z Los Angeles - nowy wóz, a wczoraj wspominałem o elektrorękawicy. Okazuje się jednak, że technologia nie na wszystkich polach sprawdza się najlepiej, o czym dobrze wiedzą policjanci z Niemiec.

Zmysły zwierząt czasem znacznie przewyższają możliwości technologii. Istnieją np. psy wyszkolone do poszukiwania ludzkich ciał, jednak nawet one nie są w stanie dotrzeć wszędzie. Znacznie lepszymi "poszukiwaczami" są sępy. Pierwszy taki policyjny sęp nosi imię Sherlock i jest obecnie szkolony do pracy przez niemieckich policjantów.

Jako padlinożercy sępy potrafią wyczuć rozkładające się zwłoki z wysokości ponad 900 metrów, mogą przeszukiwać duże połacie terenu i wskazać nawet ciało ukryte w lesie lub schowane pod cienką warstwą gleby. Sępy policyjne będą wyposażone w GPS, który pomoże odnaleźć ciała osób zaginionych na odludnych terenach. Jak mówi jeden z policjantów, Rainer Herrmann :

Na pomysł wpadł jeden z moich kolegów podczas oglądania programu przyrodniczego.

Już niedługo pierwszy wyszkolony "poszukiwacz zwłok" trafi do służby.

Źródło: geekologie.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.