Opancerzona elektrorękawica do walki ze złem!

Być może już wkrótce policjanci będą coraz bardziej przypominać Robocopa. Może nie zamienią się od razu w cyborgów, ale dzięki najnowszej technologii łapanie przestępców i walka z kryminalistami mogą stać się nie tylko łatwiejsze, ale również bardziej bezpieczne. Poznajcie elektrorękawicę BodyGuard!

Opancerzona elektrorękawica do walki ze złem!
Grzegorz Nowak

01.06.2011 13:48

Być może już wkrótce policjanci będą coraz bardziej przypominać Robocopa. Może nie zamienią się od razu w cyborgów, ale dzięki najnowszej technologii łapanie przestępców i walka z kryminalistami mogą stać się nie tylko łatwiejsze, ale również bardziej bezpieczne. Poznajcie elektrorękawicę BodyGuard!

Wyobraźcie sobie taką sytuację - przestępca ucieka przed policjantem, wpada w ślepą uliczkę, więc obraca się do funkcjonariusza, chcąc stawić opór. Jednak na ręce policjanta znajduje się rękawica z materiału kuloodpornego oraz wbudowany paralizator zdolny razić prądem o napięciu 500 tys. woltów. Na piersi przestępcy pojawia się zielona kropka lasera. Ścigany szybko rezygnuje z walki i podnosi ręce do góry.

Być może już niedługo taką scenkę będzie można zobaczyć na ulicach amerykańskich miast. To wszystko dzięki stworzonemu przez Davida Browna urządzeniu o dźwięcznej nazwie BodyGuard. Rękawica jest jednocześnie ochraniaczem i paralizatorem, ma wbudowaną latarkę oraz kamerę i waży nieco ponad kilogram. A wszystko po to, żeby zwiększyć skuteczność służb mundurowych w krytycznych sytuacjach.

David Brown wpadł na pomysł takiej niezwykłej broni już 7 lat temu. Doszedł do wniosku, że jednym z problemów broni trzymanej w rękach jest fakt, że najpierw trzeba po nią sięgnąć, zajmuje ona miejsce w rękach i można ją wytrącić w czasie walki. Takiego problemu nie ma z jego wynalazkiem.

David jest na co dzień kamerzystą, producentem i edytorem filmowym, a najczęściej pracuje przy projektach muzycznych. Jego pomysłem zainteresował się Kevin Costner, który finansuje i wspiera projekt. Przez 7 lat autor stworzył jakieś 30 prototypów rękawicy i wreszcie znalazł to, czego szukał. Rękawica jest odporna na ciosy, więc łatwo można się zasłonić przed uderzeniami, paralizator pomaga obezwładnić przeciwnika, a kamera sprawia, że przestępcy niejednokrotnie zrezygnują z walki, wiedząc, że są nagrywani.

BodyGuard został już przetestowany w zeszłym miesiącu w czasie pozorowanego buntu więziennego zorganizowanego w czasie ćwiczeń. Tego typu treningi organizowane są corocznie przez Departament Sprawiedliwości w jednym z nieczynnych zakładów karnych. Planuje się już kolejne demonstracje. Jak zapewnia konstruktor, w przyszłości w rękawicy będzie można umieścić translator do porozumiewania się z obcokrajowcami i skaner biometryczny dla pracowników lotnisk. Wedle jego słów:

BodyGuard uczyni policjantów na całym świecie silniejszymi i będzie ratował ludzie życie.

Na stronie popsci.com możecie zobaczyć filmową prezentację tego wynalazku oraz Davida Browna i Kevina Costnera wypowiadających się o nim.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2011/06/PSC0611_IN_354.jpg)

Źródło: popsci.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.