Giętkie ekrany Samsunga szybciej, niż sądziliśmy?

Samsung zapowiadał, że swoje giętkie panele OLED zacznie produkować dopiero w latach 2013-2014. Może jednak nastąpi to trochę szybciej.

Giętkie ekrany Samsunga szybciej, niż sądziliśmy?
Szymon Adamus

Samsung zapowiadał, że swoje giętkie panele OLED zacznie produkować dopiero w latach 2013-2014. Może jednak nastąpi to trochę szybciej.

Samsung Mobile Display nawiązało współpracę z firmą Ube Kosan. Według ekspertów z ETNews może ona zaowocować przyspieszeniem konkretnych projektów OLED. Według informacji krążących w Sieci, mimo oficjalnych zapowiedzi Samsunga, firma może ruszyć z produkcją giętkich paneli OLED już w w przyszłym roku. Proces koncepcyjny związany z nową technologią już podobno dobiegł końca.

Display Samsung OLED pieghevoli - Las Vegas CES 2011

Giętkie panele AMOLED Samsunga będą produkowane na substracie z tworzyw sztucznych odpornym na bardzo wysokie temperatury (do 400 stopni Celsjusza). Ekran tego typu będzie można zginać, a nawet zwijać. Na początku zobaczymy ekraniki o małych przekątnych. Najpewniej w telefonach komórkowych, tabletach i przenośnych odtwarzaczach multimedialnych. Z czasem przyjdzie też pora na telewizory, chociaż takich nowości nie spodziewałbym się wcześniej niż za 10 lat.

Źródło: OLED-info

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.