Głośniki z jajek?!

Widzieliśmy już wiele nietypowych głośników, jednak ten projekt bije je wszystkie na głowę. Oto oryginalne głośniki wykonane samodzielnie ze skorupek jajek przez użytkownika o nicku Gomhi.

Głośniki z jajek?!
Arkadiusz Gabrysiak

28.05.2009 | aktual.: 14.03.2022 12:43

Widzieliśmy już wiele nietypowych głośników, jednak ten projekt bije je wszystkie na głowę. Oto oryginalne głośniki wykonane samodzielnie ze skorupek jajek przez użytkownika o nicku Gomhi.

Rdzeń stanowią głośniki HiVi B1S, które umieszczone są w tej nietypowej i kruchej obudowie. Może nie wydobywają z siebie najlepszego na świecie dźwięku, ale z całą pewnością są jedyne w swoim rodzaju. Jak mówi sam twórca tego projektu, nie posłuchamy na nich w przyzwoitej jakości heavy metalu ani techno, ale do słuchania gitary klasycznej nadają się idealnie.

Ja podziwiam cierpliwość wykonawcy, gdyż zapewne musiał sporo czasu i skorupek poświęcić zanim udało mu się wszystko poskładać w całość. Poza otworami z przodu, Gomhi musiał wykonać także otwory z tyłu aby podłączyć potrzebne kabelki. A wszystko to w tak kruchym materiale jakim jest skorupka jajka. Swoją drogą, ciekawe ile razy, podczas pracy nad tym projektem, Gomhi jadł jajecznicę? ;)

Źródło: Dvice

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.