Go Kin – nie chodzisz, nie ładujesz. Sam stwórz energię!

Robert Korzeniowski lubi to.

Zdjęcie spaceru pochodzi z serwisu Shutterstock
Zdjęcie spaceru pochodzi z serwisu Shutterstock
Adam Bednarek

Wielokrotnie pisaliśmy o urządzeniach, które mogą uratować smartfony, gdy nie mamy dostępu do prądu. Na rynek niebawem trafi torba będąca przenośną ładowarką czy nawet zegarek, który również może być źródłem dodatkowej energii.

To wszystko są jednak kolejne dodatkowe gadżety, na których łaskę jesteśmy zdani.

A gdyby tak energię wytwarzać samemu?

Zestaw Go Kin daje taką możliwość. Owszem, to również sprzęt, który musimy mieć ze sobą. Urządzenie ważące ponad kilogram trafia do turystycznej saszetki lub plecaka, a następnie podłącza się je do specjalnych taśm, którymi oplata się nogi.

Obraz

Później wystarczy chodzić, by produkować energię niezbędną do ładowania sprzętów. Twórcy twierdzą, że żywy marsz (czyli 1,5 metra na sekundę) przez godzinę zapewni pięć godzin rozmów przez telefon.

Idąc nieco wolniej (1,3 metra na sekundę), przez godzinę naładujemy sprzęt, który padnie po niecałych czterech godzinach rozmów.

W sam raz na długą wyprawę

Obraz

Całkiem sporo. Pamiętajmy o tym, że Go Kin nie ma być tradycyjną ładowarką, a jedynie awaryjnym ratownikiem. Będąc w górach czy spacerując w lesie, nie zawsze możemy skorzystać z prądu, a chodzimy przecież cały czas. Przyjemne z pożytecznym.

Ciekawy jestem, czy projekt się przyjmie. Na Kickstarterze Go Kin radzi sobie tak sobie – twórcy potrzebują 30 tysięcy kanadyjskich dolarów, tymczasem dwa tygodnie przed końcem zbiórki mają „jedynie” 11 tysięcy z groszami.

Obraz

Może wolimy, gdy sprzęt wykonuje swoją robotę za nas, bez naszej ingerencji? W końcu „płacę, wymagam”, a nie „płacę, pracuję”...

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.