Google Chrome OS doczekał się dedykowanej myszy i klawiatury od Logitech

Google Chrome OS doczekał się dedykowanej myszy i klawiatury od Logitech

Logitech K580 Slim Multi-Device Wireless Keyboard i Logitech M355 Portable Wireless Mouse
Logitech K580 Slim Multi-Device Wireless Keyboard i Logitech M355 Portable Wireless Mouse
Źródło zdjęć: © Logitech
Jan Domański
17.10.2019 21:25, aktualizacja: 18.10.2019 14:17

Ogromna większość klawiatur ma przycisk Windowsa, którym otwiera się pasek Start w systemach firmy Microsoft. Google Chrome OS nie miał takiego przywileju, ale zmieniło się to dzięki zestawowi stworzonemu przez Logitech.

Ten uznany producent głośników, klawiatur, myszy, kierownic i innego sprzętu komputerowego zaprojektował specjalne wersje Chrome OS Edition jednej klawiatury i myszy. Mowa o Logitech K580 Slim Multi-Device Wireless Keyboard i Logitech M355 Portable Wireless Mouse.

Logitech K580 Slim Multi-Device Wireless Keyboard
Logitech K580 Slim Multi-Device Wireless Keyboard© Logitech

Zestaw kontrolerów pod system Google

To w zasadzie standardowe kontrolery komputerowe, ale zaopatrzone w przygotowane pod funkcje Chrome OS klawisze i przycisk asystenta Google. Przynajmniej klawiatura. Myszka chyba nie ma niczego niestandardowego. Wygląda jak najzwyklejsza bezprzewodowa konstrukcja i ciężko powiedzieć, czemu jest polecana specjalnie do Chrome OS.

Chyba po prostu Google potrzebowało jakiejś myszy (sugerowana cena ma wynosić 30 dolarów) do pary z klawiaturą (a dla niej 50 dolarów). W końcu obie pozycje będą wkrótce dostępne do kupienia w wysyłkowym sklepie Google i mogło się rozchodzić o sam znaczek na obudowie.

Logitech M355 Portable Wireless Mouse
Logitech M355 Portable Wireless Mouse© Logitech

Urządzenia działają do wyboru na dedykowanym odbiorniku bezprzewodowym lub Bluetooth. Klawiatura nie jest jakaś ogromna i dodatkowo na górze zaopatrzono ją w szczelinę, w którą można włożyć niemalże pionowo telefon lub tablet. Mysz jest kompaktowa i z kółkiem bez dodatkowych przycisków.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)