Google Earth pokaże Księżyc w 3D

20 lipca 1969 roku, człowiek po raz pierwszy stąpał po srebrnym globie. Google dla uczczenia czterdziestej rocznicy tego wydarzenia wprowadzi trójwymiarowy widok Księżyca do Google Earth 5.

googlemoonview
googlemoonview
Mateusz

20 lipca 1969 roku, człowiek po raz pierwszy stąpał po srebrnym globie. Google dla uczczenia czterdziestej rocznicy tego wydarzenia wprowadzi trójwymiarowy widok Księżyca do Google Earth 5.

Trójwymiarowe zdjęcia nie byłyby możliwe do wykonania, gdyby nie współpraca pomiędzy Google a NASA. Pokazanie internautom Księżyca w 3D zbiega się w czasie z misją sondy LRO, który od kilku dni przesyła nowe zdjęcia naszego satelity. Jak twierdzi TheRegister to one posłużą do stworzenia trójwymiarowych fotografii.

Gotowy dodatek do Google Earth ma być przedstawiony po raz pierwszy na konferencji, która odbędzie się w Waszyngtonie. Jej gościem specjalnym będzie jeden z astronautów uczestniczących w misji Apollo 11 - Buzz Aldrin.

To nie pierwsze rozszerzenie możliwości Google Earth. Wraz z piątą wersją programu użytkownicy uzyskali możliwość przeczesywania dna oceanu, dodano nowe warstwy i nakładki umożliwiające śledzenie ważnych dla Ziemi zjawisk. Google umożliwiło nawet developerom tworzenie gier na bazie programu.

Źródło: TheRegisterWebhosting

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.