Google Glass Enterprise Edition 2 już w sprzedaży, ale to sprzęt dla koncernów i programistów

Nowe Google Glass już powszechnie dostępne. Ale dla zwykłego konsumenta ich kupno mija się z celem
Nowe Google Glass już powszechnie dostępne. Ale dla zwykłego konsumenta ich kupno mija się z celem
Źródło zdjęć: © Google AR & VR @ YouTube
Jan Domański

05.02.2020 23:30, aktual.: 09.03.2022 10:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google już kilka razy chciało wylansować swoje smart okulary. Nie odniosły komercyjnego sukcesu wśród normalnych odbiorców, więc skierowało produkt do firm. Właśnie debiutuje zestaw Google Glass Enterprise Edition 2, ale dostęp nie jest w pełni powszechny.

Gigant z Mountain View chce wprowadzić Google Glass jeszcze jako Explorer Edition od 2013 roku. Po braku sukcesów z konsumenckim podejściem do tematu, Google rozpoczęło prace nad Enterprise Edition. I pomysł chyba tym razem chwycił w zadowalającym stopniu, w końcu jak inaczej tłumaczyć dostępność nowszej wersji Google Glass Enterprise Edition 2? Choć jak na razie produkt dedykowany jest dla twórców oprogramowania.

Do tej pory Enterprise Edition 2 był udostępniany współpracującym z Google firmom i deweloperom softwareu i tam też można było kupić gogle przy współpracy z danymi podmiotami. Obecnie kilku dystrybutorów oferuje Google Glass w "normalnym trybie". Choć wciąż to nie zabawka dla każdego, a na rynek profesjonalny.

Nowe Google Glass dostępne w sklepach, ale nieużyteczne dla zwykłych konsumentów

Nowe gogle są pozbawione oprogramowania i usług, które mogą sprawić, że będą ciekawym sprzętem dla typowego konsumenta. Choć mniejsze firmy i programiści (czy nawet bardziej zaawansowani domowi majsterkowicze kodu) mogą sami zaopatrzyć się w produkt i własnymi środkami stworzyć dedykowane oprogramowanie. Taka inwestycja to wydatek około 1199 dolarów.

Glass Enterprise Edition 2: A hands-free device for smarter and faster hands-on work

Google udostępniło też kilka nowych własnych aplikacji open source i próbek kodu, które mogą pokazać możliwości Google Glass Enterprise Edition 2. Smart okulary działają na bazie systemu Android 8.1 Oreo i obsługują API Camera2.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)