Google kombinuje: Google Glass to… nowoczesny monokl?

Google kombinuje: Google Glass to… nowoczesny monokl?

Google kombinuje: Google Glass to… nowoczesny monokl?
Juliusz Czarnecki
29.11.2015 22:16, aktualizacja: 10.03.2022 09:59

Google nie rezygnuje z Google Glass i wciąż wierzy w ten projekt. Gigant wie jednak, że trzeba wymyślić coś nowego. Próby są bardzo ciekawe.

Google Glass w swojej pierwotnej formie nie podbiło rynku, mimo naprawdę ciekawych możliwości i niewątpliwego potencjału. Google wstrzymało sprzedaż, jednak idei nie porzuca. W planach jest między innymi wersja bez… wyświetlacza.

Obraz

Teraz dowiadujemy się o kolejnych pomysłach Google. Firma opatentowała pomysł, który zakłada, że nowa wersja Google Glass będzie czymś w rodzaju monokla. Trzeba przyznać, że to dość odważny koncept. Na pierwszy rzut oka wydaje się całkiem sensowny, bo faktycznie możemy zakładać, że nie wszyscy przyzwyczajeni są do noszenia okularów, co mogło odrzucać od Google Glass. Tylko automatycznie narzuca się pytanie: czy monokl nie jest jeszcze bardziej egzotycznym przedmiotem?

Obraz

Z drugiej strony zestawy słuchawkowe też często nosi się na jedno ucho, więc może stąd pomysł Google na nową wersję Google Glass. Czy skuteczny? Przekonamy się, gdy urządzenie trafi do sprzedaży. A w przypadku patentów nie zawsze do premiery dochodzi.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)