Google: przysyłajcie nam wtyczki do Chrome

Google oficjalnie poprosiło deweloperów o przesyłanie proponowanych przez siebie rozszerzeń do przeglądarki Chrome. Można to zrobić za pośrednictwem specjalnego panelu na stronie Google Chrome Extensions.

Google: przysyłajcie nam wtyczki do Chrome
Andrzej Biernacki

Google oficjalnie poprosiło deweloperów o przesyłanie proponowanych przez siebie rozszerzeń do przeglądarki Chrome. Można to zrobić za pośrednictwem specjalnego panelu na stronie Google Chrome Extensions.

Celem firmy z Mountain View jest zebranie jak największej liczby dodatków, które mogłyby zostać udostępnione użytkownikom od razu po starcie oficjalnej galerii wtyczek. Pierwsze aplikacje dla Chrome pojawiły się wiosną 2009 roku.

Google lubi zewnętrzne programy, bo łączą one sieć z systemowym pulpitem. Zbudowanie dużego katalogu rozszerzeń ma służyć nie tylko przeglądarce, ale także zaprezentowanemu niedawno systemowi operacyjnemu Chrome OS.

Od teraz każdy deweloper może pochwalić się swoimi pomysłami. Google wybierze najlepsze. Na pewno warto wzorować się na oficjalnym katalogu wtyczek Firefoksa. Najpopularniejsze dodatki do przeglądarki Mozilli muszą mieć swoje odpowiedniki dla Chrome. Inaczej dziecko Google nie stanie się produktem dla mas.

W tej chwili Chrome jest najszybszą przeglądarką świata. Zawdzięcza to jednak nie tylko wspaniałemu silnikowi renderującemu, ale także małej liczbie opcji, dodatków i innych wodotrysków. Wielu ekspertów uważa, że aplikacja Google zacznie zwalniać w momencie dodania do niej dużej liczby wtyczek.

Mam nadzieję, że tak się jednak nie stanie. Firefox z wydania na wydanie staje się coraz bardziej ociężały. Kierunki rozwoju planowane na wersje 3.6 czy 4.0 nie napawają optymizmem. Fanom szybkości i elastyczności potrzebne jest nowe rozwiązanie. Chrome musi zastąpić "ognistego lisa".

Źródło: ReadWriteWeb

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.