Google Veo pozwala na generowanie filmów AI. Nowa konkurencja dla Sora

Gdy chodzi o generowanie filmów za pomocą opisów tekstowych, wielu fanów sztucznej inteligencji myśli o "Sorze". OpenAI rzeczywiście przygotowuje wydanie tego imponującego modelu, jednak pojawił się nowy konkurent na horyzoncie. Chodzi Google Veo.

Google
Google
Źródło zdjęć: © Unsplash

15.05.2024 | aktual.: 15.05.2024 09:19

Konferencja Google I/O 2024 to prawdziwe święto dla fanów narzędzi bazujących na sztucznej inteligencji oraz szeroko pojętej technologii. Wśród zaprezentowanych nowości znalazł się Project Astra, odpowiedź na GPT-4 od OpenAI. Podobnie, Google Veo aspirować będzie do miana alternatywy dla modelu Sora.

Jak działa Google Veo i w czym tkwi jego siła? Mechanizm jest prosty: tworzysz prompt i czekasz na wynik. Tym razem nie jest to zwykła grafika, lecz realistyczny film. Google Veo potrafi wygenerować minutowe nagranie na podstawie wpisanych słów. Jak to wygląda w praktyce? Dokładnie tak:

Google obiecuje, że narzędzie zapewni wysoką jakość nagrań (1080p), a dodatkowo nie ograniczy się tylko do generowania filmów, Google Veo umożliwi też ich edycję.

Veo usprawni pracę profesjonalnych twórców, a jednocześnie będzie dostępne dla początkujących w świecie sztuki. Wprowadzanie takich zaawansowanych narzędzi zazwyczaj odbywa się etapami. Nie inaczej jest w tym przypadku.

W nadchodzących tygodniach Google udostępni niektóre z tych funkcji wybranym twórcom za pomocą VideoFX, nowego eksperymentalnego narzędzia dostępnego na labs.google. Już teraz można zapisać się na listę oczekujących.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.