Google wprowadza magię do kanałów RSS

Piątek przyniósł kilka ciekawych nowości w Czytniku Google. Pojawiła się sekcja "Eksploruj", która zawiera najpopularniejsze treści pochodzące z różnych kanałów. Do aplikacji dodano również trochę magii.

Untitled-1
Untitled-1
Andrzej Biernacki

Piątek przyniósł kilka ciekawych nowości w Czytniku Google. Pojawiła się sekcja "Eksploruj", która zawiera najpopularniejsze treści pochodzące z różnych kanałów. Do aplikacji dodano również trochę magii.

Dział "Eksploruj" od razu rzucił nam się w oczy. Zawarto w nim kategorię "Popularne elementy", która zawiera linki do artykułów czy klipów multimedialnych niekoniecznie związanych z zainteresowaniami internauty. Ten kanał jest jakby odpowiednikiem sekcji "trending topics" w Twitterze.

Druga ciekawa rzecz to "Rekomendowane źródła". Tutaj są wyświetlane najciekawsze kanały RSS sugerowane przez Czytnik użytkownikowi na bazie jego zainteresowań. Aby obejrzeć wszystkie sugerowane feedy trzeba kliknąć w link poniżej listy.

Rekomendacje były obecne w usłudze już od 2007 roku. Teraz je jednak rozbudowano i odświeżono. Moduł ten w dalszym ciągu korzysta z danych zapisywanych w sekcji "Trendy". Google zaleca również korzystanie ze swojej historii przeglądanych zasobów sieciowych. Dzięki temu sugestie są dokładniejsze.

Zupełną nowością jest kolejna pozycja w menu sortującym nagłówki w kanałach. Do dotychczasowych opcji (od najstarszego, od najnowszego) dodano szeregowanie "magiczne". Zlikwidowano polecenie "Auto". Nowy mechanizm uczy się zachowań użytkownika i umieszcza na czele artykuły czy newsy z najchętniej czytanych dziedzin.

Nowy pakiet funkcji w Czytniku jest całkiem przydatny. W przeciwieństwie do wielu poprzednich modyfikacji najnowsza reforma nie rozbudowuje mało przydatnych opcji społecznościowych, ale po prostu usprawnia korzystanie z programu i śledzenie sieciowych treści.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.