Google zapłaci za błędy w Chromium... tym którzy je znaleźli

Google poinformowało iż zamierza uruchomić nowy eksperymentalny program w którym będzie nagradzać osoby znajdujące błędy bezpieczeństwa w przeglądarce internetowej Chrome. Czy to sposób na wyłapanie bugów czy raczej zdolnych geeków?

Google zapłaci za błędy w Chromium... tym którzy je znaleźli
Piotr Mazanek

Google poinformowało iż zamierza uruchomić nowy eksperymentalny program w którym będzie nagradzać osoby znajdujące błędy bezpieczeństwa w przeglądarce internetowej Chrome. Czy to sposób na wyłapanie bugów czy raczej zdolnych geeków?

Google ma zamiar płacić za wszystkie błędy krytyczne, błędy wysokiego poziomu oraz luki o niższym statusie bezpieczeństwa znajdujące się w Chromie, Chromium oraz wtyczkach które są standardowo dołączone do Chromium. Aby otrzymać nagrodę należy zgłosić bug przez specjalnie do tego przygotowany formularz kontaktowy który możemy znaleźć tutaj.

Słów kilka o nagrodach. Standardowa stawka która zostanie wypłacona osobie zgłaszającej to 500 dolarów. Wyjątkowo niebezpieczna luka będzie kosztować Google 1337 dolarów. Nagrodzone osoby muszą być pełnoletnie oraz nie mogą pochodzić z krajów objętych embargiem USA - Polska na szczęście nie wchodzi do tego grona :)

Przy okazji wdrożenia tego projektu Google ogłasza nabór do swojej sekcji bezpieczeństwa - gdyby ktoś chciał przenieść się do Mountain View może śmiało aplikować  ;) A jeśli nie ma zamiaru to może Google sam zgłosi się do kogoś. W tym przypadku firma będzie miała całkiem niezłą kopalnie talentów z całego świata.

Ciekawi mnie ile Google ma zamiar poświęcić na znalezienie błędów w swoim otwartym projekcie. 500 baksów za pojedynczy błąd to sporo. Czy ktoś wie dlaczego najwyższa nagroda to akurat 1337$?

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.