Gra zrobiona z kartonu i kleju

Aby zrobić grę wideo wcale nie wcale nie potrzeba milionów dolarów na zaawansowany silnik graficzny i zespół uzdolnionych programistów. Wystarczy karton i klej.

Gra zrobiona z kartonu i kleju
Szymon Adamus

Aby zrobić grę wideo wcale nie wcale nie potrzeba milionów dolarów na zaawansowany silnik graficzny i zespół uzdolnionych programistów. Wystarczy karton i klej.

The Dream Machine to klasyczna przygodówka point and click o bardzo nie klasycznej konstrukcji. Dwaj Szwedzi, Erik Zaring i Anders Gustafsson, tworzą swoje dzieło używając do jego produkcji kartonu, kleju, desek i farby. I to takich prawdziwych, a nie wirtualnych. Sposób dystrybucji gry też jest dość ciekawy. Obecnie na jej oficjalnej stronie dostępne jest demo. Latem mamy dostać dwa z pięciu rozdziałów.

Obraz
© [źródło](http://grrr.pl/images//2010/07/Grazkartonu2.jpg)

Grać możemy wyłącznie za pośrednictwem strony używają Flash Playera 8. Będzie można grać bez tworzenia konta, ale zapisanie się będzie niezbędne jeśli myślicie o zachowywaniu stanu gry i zmienianiu ustawień.

[cytat]Jednym z największych plusów takiego rozwiązania jest to, że nie musisz martwić się instalacjami i patchami - piszą autorzy na swojej stronie. Założone konto pozwoli też na granie z dowolnego komputera. Twoje savey i ustawienia będą zapisane online.[/cytat]

Pierwszy rozdział gry będzie dostępny za darmo. Kolejne będą już płatne. Nie wiadomo jeszcze nic o cenie, ale twórcy obiecują, że będzie to "kilka dolarów". Jeśli opis was nie zachęcił do sprawdzenia tego tytułu, to zobaczcie jak uroczo gra prezentuje się w ruchu.

To kolejna po Machinarium gra przygodowa zrobiona we Flashu, która sprawia, że ponownie czuję klimat rasowych przygodówek sprzed lat. Oby powstawało jak najwięcej takich tytułów.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.