Gracze nie chcą płatnych dodatków? To mit - ludzie czekają na kolejne DLC!

Gracze nie chcą płatnych dodatków? To mit - ludzie czekają na kolejne DLC!

Gracze nie chcą płatnych dodatków? To mit - ludzie czekają na kolejne DLC!
Adam Bednarek
25.09.2014 08:09, aktualizacja: 10.03.2022 10:57

Możemy typować, że The Sims 4 doczeka się wielu płatnych dodatków. Myślicie, że najwięksi fani serii się tym przejmują? Ani trochę!

Gracze nie lubią płatnych DLC

Kłamstwo. Lubią. I dowodem na to jest nie tylko to, że takich rozszerzeń z roku na rok ukazuje się coraz więcej. Na grubo przed premierą gry zapowiadane są cyfrowe dodatki, a gracze mogą kupować tak zwane Season Passy, czyli przepustki do nadchodzących DLC.

Zapłać z góry, a otrzymasz dostęp do wszystkich zaplanowanych przez nas dodatków - tak to działa. I co z tego, że kupuje się kota w worku. Co z tego, że nie wiadomo, czy gra się spodoba. Ludzie darzą twórców zaufaniem i kupują.

Hardkorowym graczom, czyli takim, którzy śledzą branżowe serwisy i komentują każdego newsa, taka praktyka się nie podoba. Activision, EA, Ubisoft - każdy “prawdziwy” gracz tych firm nie szanuje i nimi gardzi. “Złodzieje” - tak ich nazywa.

A co w tym samym czasie robi “normalny” gracz? Zamawia kolejnego season passa i cieszy się, że w nowej paczce dostanie cztery mapy i kilka giwer. I nie, nie przeszkadza mu to, że kiedyś takie rzeczy były za darmo.

The Sims 4: Oficjalny Zwiastun Premierowy

Lektura forum The Sims 4 jest ciekawym zajęciem nie tylko dlatego, że historie Simów brzmią jak wirtualne “Trudne Sprawy”. Forum The Sims 4 pokazuje, jak oderwani od rzeczywistości są wszyscy ci, którzy piszą, że takie EA jest chciwe i nikt ich dodatków nie potrzebuje.

Kilka fragmentów z recenzji użytkowników forum The Sims 4:

Snow.Queen

Gram kilka dni i odczuwam już spore znużenie. Jak nie sypną szybko dodatkami to ciężko będzie.

Mentosik57

Ja już chcę dodatki.Chciałbym zwierzaki,coś w stylu pokoleń i pogodę,o tym najbardziej marzę

Navari

Z tego co wywnioskowałam z wypowiedzi SimGuru wynika, że usługi wyglądają jak wyglądają, bo się z nimi zwyczajnie nie wyrobili. A to daje nadzieję, że dopracują je w przyszłości. Ja w ogóle czekam na taki dodatek jak Pokolenia, uzupełniający wiele takich drobnostek.

Simka334

Ale simy są przefajne i uważam że gra ma bardzo duży potencjał. Juz sie cieszę na dodatki.

Prawdziwy gracz to kto?

Ktoś powie - “to nie są prawdziwi gracze, oni przecież grają w Simsy!”. Ale to pokazuje, jak pojęcie “prawdziwy gracz” dziś niewiele znaczy, bo opisuje… no właśnie, kogo? Tego, kto zna każdą nowość, czy może tego, kto spędza kilkanaście godzin tygodniowo w jednej, wybranej przez siebie grze?

Zresztą ja wysnułbym nawet tezę, że dzisiaj tym “prawdziwym” graczem jest ten, kto płaci za dodatki. Chce mieć wszystko. Spędza czas w swojej jednej, ukochanej grze i nie musi przejmować się tym, że właśnie wydał 10$ na kanapę. Albo cztery mapy.

Assassin’s Creed Unity Season Pass Trailer [SCAN]

Season Pass, konto Premium, wszystkie dodatki - to dzisiaj “wizytówka” prawdziwego gracza. A nie marudzenie, że kiedyś wszystko to było za darmo. Czasy się zmieniają.

Ale nie w tym rzecz. Forum The Sims 4 to dowód na to, że “prawdziwi” gracze, hardkorowi, w dawnym tego słowa znaczeniu, to dzisiaj mniejszość. Krzykacze, z którymi dzisiaj nikt się nie liczy.

Dlatego nie wierzcie w propagandę, którą głosi się w komentarzach. Nie, EA, Activision czy Ubisoft to nie złodzieje. To właśnie mądrze działające korporacje dające to, czego chcą ich klienci.

Tak, oni słuchają graczy. I wystarczy zaglądać na fora, by się o tym przekonać. A że gracze chcą dziś czego innego niż wy? No cóż, życie, prawda?

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)