Gracze nie lubią już facebookowego Oculus Rift? To może być ich nowy faworyt - True Player Gear

Gracze nie lubią już facebookowego Oculus Rift? To może być ich nowy faworyt - True Player Gear

Gracze nie lubią już facebookowego Oculus Rift? To może być ich nowy faworyt - True Player Gear
Adam Bednarek
29.03.2014 15:56, aktualizacja: 10.03.2022 11:26

Do bitwy o nasze głowy dołącza kolejny zawodnik.

Teoretycznie True Player Gear nie jest pierwszym rywalem Oculus Rift czy też gogli od Sony. W praktyce twórcy urządzenie zapowiedzieli już w 2006 roku, ale wówczas projekt nie rozwinął się na tyle, by ktokolwiek się nim zainteresował.

Teraz jest idealny czas na to, by w wirtualnej rzeczywistości zaistnieć. Szczególnie dziś, kiedy Oculus Rift ulubieńcem graczy już nie jest. Po wykupieniu firmy przez Facebooka wielu fanów sprzętu domaga się zwrotu pieniędzy. „Nie po to wam pomagaliśmy na Kickstarterze, żebyście trafili w ręce wielkiej korporacji” - skarżą się wpłacający.

Czy sieroty po Oculusie zainteresują się True Player Gear? Gogle zapowiadają się całkiem nieźle. Rozdzielczość Full HD, wyświetlacz OLED, sensory ruchu, 90-stopniowe pole widzenia, a do tego dwie kamerki 1080p, pozwalające wykorzystywać True Player Gear jako urządzenie do rozszerzonej rzeczywistości.

Obraz

Twórcy na swojej stronie piszą, że gogle wykorzystamy nie tylko na pececie, ale też na konsolach – również na next-genach. Czy Sony i Microsoft „wpuszczą” do siebie konkurenta? Jakoś nie chce się w to wierzyć, ale może twórcy True Player Gear przekonają gigantów.

Na razie True Player Gear się rozkręca. Urządzenie ma zostać pokazane na E3, a produkcje sfinansują chętni. Gogle trafią na Kickstartera. Zainteresowani?

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)