Graj w lektury. Polskie lektury szkolne zilustrowane screenami z gier!

Co wyjdzie z połączenia kanonu szkolnych lektur z całkiem współczesnymi grami?

Graj w lektury. Polskie lektury szkolne zilustrowane screenami z gier!
Łukasz Michalik

Z czym kojarzą się Wam szkolne lektury? Chyba dla wielu z nas to przede wszystkim nudne, napisane archaicznym językiem dzieła, które wprawdzie trzeba przeczytać, ale zazwyczaj nie sprawia to żadnej przyjemności. Czy można to zmienić?

Ciekawą próbę zerwania z wizerunkiem nudnej, oderwanej od rzeczywistości lektury przedstawił znany Wam z projektu Star WarsZawa duet. Piotr Gnyp i Krzysztof Augustyn postanowili zmierzyć się ze znanymi ze szkoły książkami i nadać im trochę bardziej współczesne skojarzenia.

Piotr Gnyp:

Szczerze się przyznam, że nie spodziewałem się, iż mój kolejny pomysł tak szybko ujrzy światło dzienne. A tu proszę, nie dość że w parę dni jest w sieci, to jeszcze wyszło to tak fajnie. (...) Patrzę na nie, zderzam z tytułami książek i pojawia mi się tyyyyle nowy interpretacji! Mam nadzieję, że Wam też.

Obraz

Obraz

Obraz

Obraz

Jak się Wam podoba? Macie może inne, własne propozycje? Więcej zdjęć znajdziecie w galerii, udostępnionej przez jednego z autorów.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (31)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.