Greenfan - rewolucyjny wentylator 2w1

W połowie maja tego roku na rynek (na początek tylko amerykański) trafi Greenfan - wentylator,  który ma zrewolucjonizować przemysł wiatraków, dmuchaw, itp. Urządzenie powstało niejako ze zintegrowania dwóch wentylatorów: dziewięcio- oraz pięciołopatkowego.

Greenfan - rewolucyjny wentylator 2w1
Katarzyna Kieś

Gdzie ta rewolucja?

W połowie maja tego roku na rynek (na początek tylko amerykański) trafi Greenfan - wentylator,  który ma zrewolucjonizować przemysł wiatraków, dmuchaw, itp. Urządzenie powstało niejako ze zintegrowania dwóch wentylatorów: dziewięcio- oraz pięciołopatkowego.

Gdzie ta rewolucja?

Po pierwsze: w samej budowie wentylatora - dzięki połączeniu koncentrycznie ułożonych wirników, dużego i małego, uzyskuje się wytworzenie różnicy ciśnień podczas pracy urządzenia.To zaś podnosi sprawność działania wentylatora i jednocześnie obniża zużycie energii potrzebnej do wprawienia wirników w ruch.

Po drugie: w rachunkach za energię elektryczną - co wynika z punktu powyżej, ale owa rewolucja ma być zauważalna dopiero po dłuższym używaniu Greenfana.

Po trzecie: w liczbie trybów pracy, których jest 4, przy czym najniższa prędkość obrotowa zaczyna się już od 250 obrotów na minutę, a nie jak w wielu modelach - od 600.

Cena na swój sposób też jest rewolucyjna, ponieważ w USA* Greenfan *ma kosztować 358$, co w przeliczeniu wg dzisiejszego kursu dawałoby nieco ponad 1000 zł. Trochę dużo - nawet jak za urządzenie zapewniające dodatkową wygodę za sprawą  przełączników umieszczonych nie w podstawie, lecz w górnej części korpusu wentylatora.

Źródło: Greenlaunches

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.